Problem z Kartą TV!

(Acmilan5) #1

Witam! Mam problem z kasrtą TV, ponieważ wczoraj założyłem do komputera itp., ale nie mogę zainstalować oprogramowania, wyskakuje taki oto komunikat:

The hardware and device driver must by installed before installing the application software. Please refer to the User's Guide fot the hardware installation procedure specific to your operating system wil now close.

Co musze zrobić, aby wszystko działało poprawnie! Prosze o pomoc ... :frowning:

(El Presidento) #2

Pisze. Najpierw zainstaluj sterowniki a nastepnie oprogramowanie :slight_smile:

(lazikar) #3

Czyli sterowniki musisz zainstalowac. Dopiero po tym mozesz myslec o oprogramowaniu do karty. :slight_smile:

(Acmilan5) #4

Tak sterowniki, ale jakie :?

(El Presidento) #5

No te ktore dostales z karta na plycie, jezeli ich nie masz lub nie otrzymales (powinienies je otrzymac) podaj model to poszukamy w internecie :smiley:

(PaPuX) #6

Z tego co wiadomo z każdym sprzętem do kompa dostajesz płyke z oprogramowaniem i sterami :shock:

Więc w czym problem. Wkładasz płyte , prawdopodobnie wyskoczy jakieś menu, no i pewnie klikasz na instal driver i wszystko.

Potem dopiero soft do karty.

(Acmilan5) #7

Gdy wkładam płytkę, to zawsze wyskakuje mi ten komunikat ...

A kartę TV mam: SKY STAR 2 (TECHNISAT)

(El Presidento) #8

A wiec masz jakies oprogramowanie do Karty :?

(lazikar) #9

Mój Komputer Przwym przyciskiem myszy>>Sprzęt>>Menadżer użadzeń i tam na liście masz zapewne sprzet bez sterowników.

Prawym przyciskiem>.aktualizuj sterownik.

Płyte masz w cd romie oczywiście. :wink:

(Acmilan5) #10

LAZIKAR, ja nie mogę kliknąć tam nigdzie na właściwości, bo mi karty TV nie czyta :confused: SCREEN PŁYTY. Karta TV jest tylko wsadzona i gdy klikam na płytę i chcę rozpocząć instalację, to mi wyskakuje to co wyżej ...

(El Presidento) #11

A w katalog Install to co koza zjadła :slight_smile:

(Acmilan5) #12

Nie no koza nie zjadła (powiedziała, że niedobre :P), oto SCREEN INSTALL. Gdy klikam na Setup, ten w prawym dolnym rogu, to gdy klikam i już instaluje, to pokazuje się ten sam komunikat co w pierwszym moim poście :frowning:

(El Presidento) #13

Wiec instalowales jakies oprogramowanie(nie sterowniki) do karty :slight_smile:

Jak tak jakie :?

Jezeli z tej plyty to usun je i zainstaluj stery dopiero.

(Acmilan5) #14

Nie nic nie instalowałem ... :frowning: Gdy włożyłem płytę to cały czas jak chciałem zainstalować, to pokazuje się ten komunikat ... :frowning:

(El Presidento) #15

A jakie masz programy do odtwarzania plików audio, albo do oglądania TV moze one cos mieszaja :slight_smile:

(Acmilan5) #16

Wątpie, aby to była wina programów. Skoro nie czyta Mi wogóle karty, ani nie da się zainstalować oprogramowania :frowning:

(El Presidento) #17

Ale komunikat mowi swoje a ty swoje wiec odpowiedz na pytanie :slight_smile:

(lazikar) #18

Ok zrób tak.

Wyłącz komputer. Wyjmij karte i uruchom ponownie. Po czym wyłacz i wsadz karte ponownie i uruchom komputer. System powinien wykryć użądzenie. :slight_smile:

(Xgreen) #19

mam taką samą karte. musisz zrobić jak ci wcześniej powiedział lazikar, czyli: menedżer urządzeń i opcja aktualizuj sterownik. Daj tylko, że sam wskażesz lokalizacje sterownika(na płyte). Zrób to kilka razy (do momentu aż nie będziesz miał niewykrytych urządzeń) bo w sumie ta karta wyświetlana jest jako kilka urządzeń. Potem instaluj soft z płyty. Powinieneś mieć 2 plyty z tą kartą, więc powiem ci tyle, że tą niebieską możesz od razu wywalić. I nie polecam korzystania z oprogramowania z płyty (ale trzeba je zainstalować). Ściągnij lepiej program ProgDVB i wtyczkę KRASNAL do niego :slight_smile: Wtajemniczeni wiedzą o co chodzi :smiley: