Problem z karta wifi na usb


(Impel) #1

Witam!

Wczoraj kupiłem router netgear dg834g i kartę wifi na usb wl0079 ...router jest ok, ale problem mam z kartą. Zauważyłem, że jak pobieram pełnym łączem (6mb netia) jakiś plik to po chwili dzieje się tak, że transfer spada... spada spada i nagle zrywa połączenie i po chwili albo połączy na nowo albo nie. Router ma ciągłe połączenie z internetem, a karta działa tak dziwnie jakby sama się odłączała- miga dioda i z momentem jak transfer jest bliski 0 to dioda przestaje migać i zrywa połączenie i po chwili łączy na nowo ..dokładnie tak samo jakbym odłączył od usb i podłączył na nowo. Wyłączyłem szyfrowania i zmieniłem kanał nadawania a nawet sterowniki do karty wifi.. ale nic z tych rzeczy nie pomogło.

aha... zasięg mam cały jednak spadają mbps .. z 54 do 0 ...wydawało mi się ze to od zasięgu zależy jaka będzie prędkość miedzy karta a AP ale myliłem się albo ta karta jest jakaś pokręcona.to wygląda tak jakby przy dużych transferach jak na 6mb... karta się przegrzewała i się rozłączała..nie wiem sam

Proszę o pomoc


#2

impel , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.


(Mefisto) #3

Spróbuj wyłączyć zarządzanie energią karty-menadżer urządzeń/karty sieciowe/twoja karta/ostatnia zakładka (zmień energy....na disabled). Możesz też wyłączyć zarządzanie energią portów USB w windowsie.


(Impel) #4

nic nie pomogło