Problem z kartą wifi pod xp - acer aspire 5320

Witam

Kupiłem wczoraj Acera Aspire 5320 z linuksem. Linuks nie był zainstalowany (a, że to dla siostry) zainstalowałem na nim XPka. Wszystko łądnie działało trochę się naszukałem sterowników, ale prawie wszystko poszło. Prawie… Została tylko karta wlan której nie znam nazwy (piszę tylko na naklejce 802.11b/g WLAN). Czy jest jakiś program który pokaże mi na jakim chipsecie jest? A może ktoś wie jakie sterowniki będą pasowały?

Pozdrawiam i dziękuję z góry

Poczytaj:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic853868.html

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=247294

najprościej zajarzyć do lapa i sprawdzić. mogą być 3 karty :

-broadcom wifi bg

-intel pro wireless

-artheros bg

w zależności od wersji (rev) i lokalizacji może być inna…

a jak mam tam zajrzeć (która pokrywa) i czy mi to gwarancji nie zabierze.

nie zabierze, pokrywki są opisane małymi graficzkami zwykle.

możesz użyć programu driver detective może wykryje kartę.

Moja karta to broadcom wifi bg. Driver genius znalazł sterownik lecz wywala kod 39…

nie zrozumiałeś :wink: spisz model chipsetu bcmXXXX gdzie xxxx to cyfry :-).

Zrobiłem tak. Driver genius odnalazł mi tą kartę jako Karta sieci i pobrał mi odpowiednie sterowniki. Zainstalowałem jednak wywalało kod 39 więc dałem aktualizuj sterowniki z witryny windows uptade i … POBRAŁO :slight_smile: Sieć pięknie działa.

Dziękuję i pozdrawiam

Nigdzie nie mogę znaleźc sterów do karty wifi Broadcom w Acer 5320, gdyby ktoś był tak dobry i podesłał sterownik na maila hemik21@vp.pl byłbym bardzo wdzięczny! !!

Problem z WiFi acer 5320( probowalem juz na wszystkich sterwonikach wyszukanych na forach i gdzie sie tyko dalo) lecz nic nie pozwala wyeliminowac bledu z menadzera urzadzen. Driver Detective widzi karte Boradcom 802.11 lecz wsakzuje na inne problemy ktorych nie moge usunac ( np dzwiek jest zainstalowany i dziala ppoprawnie), teraz pytanie co moze byc przyczyna problemu z WiFi ewentualnei prosze o jakis pewny sterownik pod Xp. xaaoo@o2.pl

Menadzer Urzaden

12qb7.th.jpg

Driver Detective

13xe5.th.jpg

14sw8.th.jpg

widocznie to nie jest broadcom - przeanalizuj post i wyciągnij wnioski - musisz na własną rękę sprawdzić na jakim chipsecie jest karta wifi.

wiec tak po usunieciu karty z menadzera urzadzen i ponownym odswiezeniu znow odnajduje karta sieciowa broadcom 802.11 o czyms to swiadczy. jak sprawdzic dokladnie jaka jest to karta bez rozkrecania, choc juz probowalen lecz nie chce robic nic na sile a nie moglem zdjac tej oslony pzdr

Wiec tak napewno jest to karta Broadcom lecz we wszystkie pliki jakie udaje mi sie znalezc to bcmwl6in.inf i ten sterownik nie dziala wiec jesli ktos posiada inny sterownik prosze o pomoc pzdr

Acer WiFi Broadcom driver:

ftp://ftp.work.acer-euro.com/notebook/a … 0_15_7.zip

Na moim 5320 pod xp działa :slight_smile:

Cześć. Mam problem z Wifi pod XP. Kupiłem laptopa Acer Travelmate 5520G z vistą (uwierzcie mi nie chciałem takiego zakupu, ale z XP nie było).

Przeinstalowałem vista na XP, ściągnąłem ze stronki acera wszystkie sterowniki… i wszystko działa… oprócz sieciówki Broadcom. Instalowałem różne stery, przeglądałem różne fora:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic741626-0.html

jednak nikt nie znalazł rozwiązania. Sieciówka działa normalnie, wykrywa ją itd… ale nie może wykryć sieci gdy jest w zasięgu. Męczyłem się z tym bardzo długo i w końcu utraciłem nadzieję i teraz działam na vista… gdzie wireless normalnie działa. Fajnie byłoby przesiąść się na XP bo szybciej by chodził komp… no ale nie chcę znowu denerwować się z powodu tego problemu.

Jak ktoś miał podobny problem i się z nim uporał bardzo prosze o kontakt. Na forum do którego link umieściłem wyżej możecie poczytać troche więcej o tym problemie. Mój nick to mardoq1988. pozdro

Witam wszystkich, czy ktoś kto ma Acer 5230 z Xp i kartą Wlan Broadcom 802.11g, mógły mi przesłać sterowniki do tej karty? siedze już 3 dzien nad tym szitem i nie mogę właczyć tej karty, to jest dla mnie cos nie spotykanego. Przegladajac ten wątek widziałem, że komuś udało sie tę kartę uruchomić. przejzałem dziesiatki wątków na ten temat, więc proszę mnie nie odsyłać do strony producenta, ponieważ tam nie ma sterów do tej konkretnej karty pod XP. bardzo proszę o pomoc

heja ludziska…

wasze problemy sa blache… wlasnie zainstalowalem sobie wifi na xp acer aspire 5320… dzialam na tym od okolo 1.5 miecha bo tyle mam kompa…

teraz nie podam wam strony do sterownika bo nie mam mozliwosci zaraz mi bateria w laptopie padnie…

Najprosciej jak sie da zrobic zeby wifi chodzila to uruchomic neta z np. wifi po usb albo po kablu z innego kompa i wejsc na windows update i witryna sama zaproponuje aktualizacje oprogramowania czy tam sprzetu…i to jest wedlug mnie najskuteczniejsza metoda…Ale jest warunek Musicie miec karte Broadcom…jezeli macie ta coa na A… Autheros…czy jak to tam leci…pisano wczesniej o tym to juz windows update sobie nie poradzi…ale do tej karty tez mam sterowniki…jak siedzialem nad tym problemem 2 dni to teraz wiem gdzie jest pies pogrzebany…hehe…

ktos tam jeszcze wspomnial o dziwku ze ma problem ze sterami a karat chodzi normalnie…z tego co widze brakuje tobie kolego zwyklych sterownikow Realtek High Definition Audio…nic nadzwyczajnego…znajdziesz to chociazby tutaj http://drivers.softpedia.com/get/SOUND-CARD/REALTEK/..

to tyle spadam…moje gg 733536 nara