Problem z kasowaniem danych z CD-RW - Nero

Witam,

Mam problem z czyszczeniem danych zapisanych na plytach CD-RW, posiadam nagrywarke TOSHIBA i oprogramowanie nero. Podczas kasowania danych normalnie uruchamiam proces po czym dzieje sie cos takiego ze leca 2 czasy jak wiadomo, czas do zakonczenia i czas ktory uplynal, jak konczy sie czas do zakonczenia to drugi czas leci dalej i tak caly czas, mozna czekac i czekac.

Probowalem reinstalke, instalowalem nowsza wersje nero ale dzieje sie to samo.

Prosze o jakies rady, sugestie. Moze znacie jakies inne dobre programy do nagrywania/kasowania .

Spróbuj dać pełne kasowanie.

Przy wyborze opcji daje pelne kasowanie.

Kiedyś też miałem taki przypadek w nero, że pasek postępu kasowania dobiegł do końca a płyta dalej była kasowana. Może wystarczy poczekać aż pojawi się komunikat o skasowaniu, chyba że podczas kasowania wyświetla się jakiś inny komunikat. Jeśli tak to napisz jakiej treści.

Wlasnie chodzi o to ze nie wyswietlaja sie zadne komunikaty, plyta po tym jak pasek postepu doleci do konca nadal sie kasuje, mozna czekac 5-10 min i nic. Mysle ze dalsze czekanie nie ma sensu wiec po ok 5-10 min wylaczam.

A płytka nie jest czasem walnięta ?. Próbowałeś na innych płytkach CD-RW ?

Tak, probowalem takze na innych plytkach, problem tez wystepuje.

Masz może w tle działającego alcohola albo deamona ?. Jeśli tak to spróbuj wyłączyć i jeszcze raz spróbuj wykasować płytkę w formacie pełne kasowanie. Zainstalowane te 2 programy ukrywają ATIP płyty, na czas formatowania wyłącz daemona lub alcohola lub uzyj np. dodatek do Nero CD-DVD Speed, Opcja Dodatki -> kasowanie

Zrobilem jak mowiles, efekt jest taki ze po odpaleniu programu i wlaczeniu opcji kasowania dysku pojawia sie pasek postepu i: uplynelo 2 sek, postep 0% po czym czekam kilkanasie min (stan % ani czasowy sie nie zmienia) program sie zwiesza, zamykam go, pozniej nie moge wyjac plytki z napedu, pomaga tylko reset :]. I tak za kazdym razem, jak otwietam np po zamknieciu programu Moj komputer czy cos innego, wiesza sie i musze restartowac :).

Alcohola ani Deamona nie mam w tle, nie mam nawet na kompie zainstalowanych :P.

A próbowałeś tak jak napisałem powyżej skasować płytę z dodatku nero - z Nero CD-DVD??

Tak, wlasnie tak zrobilem, kasowalem z dodatku :).

Spróbuj poszukać tutaj odpowiedzi http://forum.cdrinfo.pl/, może coś znajdziesz. Przed chwilą tam byłem i jest parę postów z problemami kasowania płytek wraz z odpowiedziami :slight_smile:

Ok, jak znajde chwile wolnego czasu to poprzegladam co tam ciekawego pisza i dam znac czy cos udalo sie z tym zrobic.