Problem z katalogiem autorun.inf oraz Worm.Kido

(Jeanne9) #1

Mam problem z wirusami.

Na tym komputerze były już podjęte pewne próby pozbycia się ich, ale zakończyło się to fiaskiem i nie wiem, czy nie jest jeszcze bardziej narozrabiane.

Wczesniej komputer nie chciał się łączyć ze stronami microsoftu oraz niektórych producentów oprogramowania antywirusowego.

Były też problemy z wyświetlaniem ukrytych plików.

W folderach Recycler znajdował się plik jwgkvsq.vmx oznaczony jako Worm.Kido, z którym jednak poradził sobie mks (inna sprawa, że nie wiem na jak długo).

Na tą chwilę na każdej partycji dysku twardego komputera oraz wszystkich nośnikach zewnętrznych utworzył się katalog autorun.inf, w którym jest plik lpt3.This folder was created by Flash_Disinfector, których się nie da usunąć.

Logi:

Catchme

DDS: DDS + ATTACH

DLLCompare

RSIT: log + info

HijackThis

ODT (Custom Scans) z danymi:

(jessica) #2

Uruchom OTL i w oknie Custom Scans/Fixes wklej to:

Kliknij w Run Fix. Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie.

Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij "Run Scan".

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.

jessi

(Leon$) #3

i bardzo dobrze

http://www.searchengines.pl/lofiversion ... 94761.html

:slight_smile:

(Jeanne9) #4

Raport po wykonaniu zleconych zadań

Log po zakończeniu działań

(jessica) #5

Wygląda na to, że jest teraz czysto.

W OTL kliknij na przycisk "CleanUp" - to go usunie razem z jego Kwarantanną.

Usuń kopie szkodników z folderu "System Volume Information" poprzez chwilowe wyłączenie "Przywracania Systemu":

jessi

(Jeanne9) #6

Dziękuję serdecznie za pomoc :slight_smile:

Mam jeszcze jedno pytanie. Nie wiedząc co to za plik utworzony przez Flash_Disinfector mój chłopak użył programu Avenger i teraz ten plik, poza tym, że jest normalnie w katalogu autorun.inf, to siedzi jeszcze na dysku C w katalogu o nazwie Avenger. Co z tym zrobić, jak usunąc ten katalog?

(Leon$) #7

spróbuj Unlockerem z naszego portalu

http://www.dobreprogramy.pl/Unlocker,Pr ... 12240.html

(jessica) #8

To powinno się dać usunąć ręcznie.

.

(Jeanne9) #9

Wyskakuje mi komunikat: Nie można usunąć lpt3.This folder was created by Flash_Disinfector: Nie można odnaleźć określonego pliku. Sprawdź, czy ścieżka i nazwa pliku są określone poprawnie.

(jessica) #10

No tak, ja źle Cię zrozumiałam.

Oczywiście tego folderu "autorun.inf" nie usuniesz. Da się go usunąć tylko poprzez sformatowanie dysku.

Ale po co go usuwać. Chyba on w niczym Ci nie przeszkadza, a szkodliwy na pewno nie jest.

jessi

(Leon$) #11

już pisałem Unlockerem bez problemu skasujesz

(Jeanne9) #12

Ja chciałam usunąć folder "Avenger", ale komputer mi nie pozwala.

Faktycznie Unlocker sobie z tym poradził.

Może i folder nie jest groźny i nic nie zmienia, ale ten komputer akurat jest mojego chłopaka, który jest perfekcjonistą i stwierdził, ze ten folder mu się nie podoba :stuck_out_tongue:

Jak chciał tak ma, dzięki Waszej pomocy udało się wyleczyć komputerek.

Jeszcze raz bardzo dziękuję

Pozdrawiam Asia