Problem z katalogiem autorun.inf oraz Worm.Kido

Mam problem z wirusami.

Na tym komputerze były już podjęte pewne próby pozbycia się ich, ale zakończyło się to fiaskiem i nie wiem, czy nie jest jeszcze bardziej narozrabiane.

Wczesniej komputer nie chciał się łączyć ze stronami microsoftu oraz niektórych producentów oprogramowania antywirusowego.

Były też problemy z wyświetlaniem ukrytych plików.

W folderach Recycler znajdował się plik jwgkvsq.vmx oznaczony jako Worm.Kido, z którym jednak poradził sobie mks (inna sprawa, że nie wiem na jak długo).

Na tą chwilę na każdej partycji dysku twardego komputera oraz wszystkich nośnikach zewnętrznych utworzył się katalog autorun.inf, w którym jest plik lpt3.This folder was created by Flash_Disinfector, których się nie da usunąć.

Logi:

Catchme

DDS: DDS + ATTACH

DLLCompare

RSIT: log + info

HijackThis

ODT (Custom Scans) z danymi:

Uruchom OTL i w oknie Custom Scans/Fixes wklej to:

Kliknij w Run Fix. Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie.

Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij “Run Scan”.

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.

jessi

i bardzo dobrze

http://www.searchengines.pl/lofiversion … 94761.html

:slight_smile:

Raport po wykonaniu zleconych zadań

Log po zakończeniu działań

Wygląda na to, że jest teraz czysto.

W OTL kliknij na przycisk “CleanUp” - to go usunie razem z jego Kwarantanną.

Usuń kopie szkodników z folderu “System Volume Information” poprzez chwilowe wyłączenie “Przywracania Systemu”:

jessi

Dziękuję serdecznie za pomoc :slight_smile:

Mam jeszcze jedno pytanie. Nie wiedząc co to za plik utworzony przez Flash_Disinfector mój chłopak użył programu Avenger i teraz ten plik, poza tym, że jest normalnie w katalogu autorun.inf, to siedzi jeszcze na dysku C w katalogu o nazwie Avenger. Co z tym zrobić, jak usunąc ten katalog?

spróbuj Unlockerem z naszego portalu

http://www.dobreprogramy.pl/Unlocker,Pr … 12240.html

:slight_smile:

To powinno się dać usunąć ręcznie.

.

Wyskakuje mi komunikat: Nie można usunąć lpt3.This folder was created by Flash_Disinfector: Nie można odnaleźć określonego pliku. Sprawdź, czy ścieżka i nazwa pliku są określone poprawnie.

No tak, ja źle Cię zrozumiałam.

Oczywiście tego folderu “autorun.inf” nie usuniesz. Da się go usunąć tylko poprzez sformatowanie dysku.

Ale po co go usuwać. Chyba on w niczym Ci nie przeszkadza, a szkodliwy na pewno nie jest.

jessi

już pisałem Unlockerem bez problemu skasujesz

:slight_smile:

Ja chciałam usunąć folder “Avenger”, ale komputer mi nie pozwala.

Faktycznie Unlocker sobie z tym poradził.

Może i folder nie jest groźny i nic nie zmienia, ale ten komputer akurat jest mojego chłopaka, który jest perfekcjonistą i stwierdził, ze ten folder mu się nie podoba :stuck_out_tongue:

Jak chciał tak ma, dzięki Waszej pomocy udało się wyleczyć komputerek.

Jeszcze raz bardzo dziękuję

Pozdrawiam Asia