Problem z KAŻDYM nośnikiem ;/


(Mihermanski) #1

Cześć, jestem tutaj nowy i z góry przepraszam za wszystkie błedy jakie popełnie.

Mam następujacy problem: Gdy probóje zainstalować jakąś gre z płyty, to około po 45% instalacji wyskakuje błąd nośnika. Dzieje się tak z każdą płytą i z każdą grą. Kupiłem nawet specjalnie nowa gre żeby sprawdzić czy z nowym nośnikiem też bedzie problem... niestety tak. :frowning: . Czy ktoś domysla sie czym może być to spowodowane i jak mam sobie z tym poradzić? Dziękuję z góry za pomoc.


(Seba86mu) #2

Podaj treść tego komunikatu.

Odinstaluj napęd z Menadżera Urządzeń, po czym uruchom ponownie komputer.

Odinstaluj "Pomocniczy kanał IDE" z gałęzi "Kontrolery IDE ATA/ATAPI".

Sprawdź, czy coś się zmieniło.

Aktualizuj firmware napędu -> KLIK.


(dark__jedi) #3

Rozumiejąc, że czytnik zawiesza się w tym samym miejscu na każdej płycie przy sczytywaniu liniowym danych celowałbym w uszkodzenie prowadnicy diody lasera, bądź jej zablokowanie akurat w tym miejscu.


(Asterisk) #4

Michalher ,

Nie wiem czy to widać, ale na forum używamy polskiej pisowni.

Proszę więc edytować własnego posta i usunąć błędy


(system) #5

wątpię żeby aktualizacja firmware coś dała zdecydowanie to coś z laserem... Niestety wątpię żebyś naprawił to w domu... Chyba że znasz się na tym... Najlepiej udaj się do jakiegoś serwisu komputerowego jeśli usterka nie jest poważna to usuną ją w kilka minut :smiley:


(Cosik Ktosik) #6

Jeżeli Masz na to ochotę i czujesz się na siłach, to wyczyść napęd, :arrow: instrukcja.


(Mihermanski) #7

Ten napęd ma około dwóch tygodni, więc wątpie w to żeby była potrzeba czyszczenia go. Wydaję mi się że to musi być coś z systemem bo jedną gre udało mi się zainstalować


(dark__jedi) #8

W takim razie nie instaluj, tylko weź pewną płytę i spróbuj zawartość skopiować. Jak się wysypie to wiadomo, że czytnik padł.


(Mihermanski) #9

Zrobiłem tak jak mówiłeś. Podczas kopiowania nic się nie wysypało ale jak instalowałem znowu to samo-wyskakuje błąd. Wiec czego to wina systemu czy napędu?