Problem z "Keyboard error"


(Alex Magic) #1

Wróciłem z trzydniowej nieobecności w domu, włączam komputer i zaraz na początku kiedy pojawiają się informacje o sprzęcie, pojawia się błąd "Keyboard error or no keyboard present, press F1 to continue." Wciskanie F1 nic nie daje, dalej stoi w miejscu. Próbowałem odłączać klawiaturę, ale nadal ten sam błąd. Proszę o pomoc.


(Ciupa Michal) #2

sprawdź czy kabel jest "dociśnięty"

podaj firmę klawiatury,


(Thugangel) #3

Komunikat bez sensu bo jak masz błąd klawiatury lub wcale jej podpiętej nie masz to jak masz to F1 wcisnąć...

Najprościej i najszybciej pożycz od kogoś klawiaturę i zobacz czy ten sam komunikat wyskakuje.

Czasem kabel się wysuwa z PS2 i trzeba tylko wtyczkę docisnąć lub wyjąć i przedmuchać wtyczkę klawiatury i gniazdo na płycie po tej operacji jest zazwyczaj ok.


(Alex Magic) #4

Próbowałem czyścić, nic nie dało. Próbowałem podłączać inną ww 100 % sprawną klawiaturę, również bez efektu. Proszę o pomoc.


(Cosik Ktosik) #5

Wykonaj reset biosu (a dokładnie CMOS) wyciągając bateryjkę, z płyty głównej, na parę minut . Sprawdź przy okazji miernikiem, jakie daje napięcie.


(Silje17) #6

Cosik mozesz wyjasnic to co napisales....nie znam sie zbytnio na kompach, ale nie jakie pojecie posiadam i szybko sie ucze, ale mam rowniez ten sam problem, na drugim kompie, po podmianie klawiatur, dmuchaniu w kable, zadnej zmiany....Opisz jakos dokladniej to co napisales....Prosze ladnie

Pozdro