Problem z kinem domowym [PANASONIC]

Witam !

Mam problem z kinem domowym.

Mianowicie, kino domowe mam połączone z dekoderem Cyfrowego Polsatu oraz z TV tez Panasonic. Problem polega na tym ze jezeli na kinie domowym (KD) dam na AUX to wtedy idzie z dekodera obraz i dzwiek ale nie graja wszystkie głośniki. Dalej. Jezeli dam Pen Drive i KD ustawie na USB - nie graja wszystkie głośniki ale inne niz te z AUX. Z DVD jest tak samo ale tez inne głośniki graja. Pomocy bo nie wiem za co sie zlapac a kable itd jest wszystko ok.

Dodane 31.03.2009 (Wt) 19:14

Chciałem dodać ze jest to kino domowe typu 5 głośników i SUB. (SUB gra w każdej syt. )

Z tunera satelity dźwięk to stereo jeśli się nie mylę

Kurde ja nie łapie zbytnio w takich sprawach mozesz mniej wiecej przyblizyc…

No przecież z tunera Polsatu na AUX wychodzą tylko dwa kanały (lewy i prawy - L i R) więc mogą grać tylko dwa głośniki. Chyba że ustawisz w kinie domowym, aby grały wszystkie.

Ale ja mam przez kabel Euro Plus podłączony. Wpinam do Cyfrowego polsatu wpinam do TV i mam jescze kabel do kina…

Witam,

Zapewne jest tak :

  1. Amplituner kina domowego ma WEJŚCIE cyfrowe audio optyczne lub koaksjalne lub obydwa,

  2. Dekoder Cyfrowego Polsatu ma WYJŚCIE cyfrowe audio jak wyżej.

  3. Łączysz odpowiednim przewodem amplituner z dekoderem i masz sygnał cyfrowy audio w amplitunerze,

  4. Zobacz z tyłu amplitunera jakie jest oznaczenie WEJŚCIA do którego podłączyłeś przewód,

  5. Ustaw nazwę tego WEJŚCIA w menu amplitunera,

  6. Jeśli program TV jest nadawany STEREO ustaw na amplitunerze DOLBY PRO LOGIC,

  7. Dźwięk będzie we wszystkich głośnikach (“pseudo scena dźwiękowa”)

  8. Jeśli program nadawany jest w DD 5.1 lub DTS ustaw tak na amplitunerze,

  9. Dźwięk będzie we wszystkich głośnikach (prawdziwa scena dźwiękowa wielokanałowa).

To tyle jeśli chodzi o ścieżkę AUDIO

Odnośnie podłączenia dekodera cyfrowego z TV za pomocą Euro to masz

ścieżkę wizji i audio stereo na telewizorze.

Powodzenia.