Problem z klawiaturą. Jak prościej zresetować CMOS?

Witam. Dzisiaj gdy grałem na moim starym komputerze. Gdy chciałem odłączyć USB przypadkowo wypadł mi kabel od klawiatury. Gdy go podłączyłem odpalam peceta i tu nagle ps2 keyboard connected incorrectly press f1 to resume. Na jakiś angielskich forach przeczytałem że trzeba po prostu zresetować CMOS. Jednak czy jest jakaś prostsza wersja tej czynności niż ściąganie obudowy, a może po prostu trzeba wykonać inną czynność. Bardzo proszę o pomoc :slight_smile: A i czy nowa klawa pomoże ? Bo ta w sumie już jest stara

Otwórz bios i przywróć do ustawień fabrycznych (deflaut).

Nie urwałeś przypadkiem pinów we wtyczce?

Tylko jak wejść w biosa skora klawiatura nie odpowiada na żadną czynność no chyba ze umiesz to zrobić myszką, a co do kolegi od pinow to możliwe ale jest 6 wejść i 6 jest więc nie wiem, z klawą jest taki problem włączam kompa i zaczyna pikać świecą sie wszystki kontrolki chodzi mi o kapsa i num locka i właśnie jest to zdanie. A w googlach niestety tylko angielskie lub niemieckie fora, na ktorych właśnie o Cmosie przeczytałem i coś o biosie bylo ale no moj angielski nie jest na tyle rozwinięty a google tlumacz jakieś głupoty