Problem z klawiaturą laptopa Acer 5742G

Wczoraj postanowiłem wyczyścić kalwiaturę w moim laptopie- nie rozkręcałem go, tylko delikatnie pomiędzy klawiszami przejeżdzałem nawilżonymi pałeczkami higienicznymi. Po ponownym uruchomieniu niektóre klawisze przestały działać np. backspace, enter, strzałka góra i dół i dwa skróty fn (jasność i kontrast, reszta działa).

Pierwsze co mi przyszło na myśl, to usterka sprzętowa- mogłem coś naruszyć, jednak po godzinie użytkowania klawisz Enter sam się naprawił (jest już sprawny), klawisz backspace CZASAMI ale działa, strzałki nadal nie działają (jednak raz zdarzyło się, że zamiast strzałki pojawiał się znak w wordzie " [" )

Po tym wszystkim przeskanowałem komputer antyspyware i antywirusem- nic jednak nie wykryło. Czy podany powyżej opis może być usterką mechaniczną tej klawiatury czy źródła problemu należy szukać w systemie?

nawet niewielka ilość wody to zabójstwo dla elektroniki… odstaw w przewiewne miejsce na kilka dni,lub delikatnie suszarką na małej temp.na przyszłość sprężone powietrze.niewielki koszt, i bez cudów :smiley:

Zastosowałem się do twojej wskazówki, 99% zepsutych klawiszy działa już dobrze, jednak strzałka w lewo i prawo umarly śmiercią naturalną- dalej nie reagują więc bez kupna się nie obędzie.