Problem z klawiaturą od laptopa

witam! zakupiłem sobie laptopa i mam z nim taki problem,że: polskie znaki typy ś,ć mam ukryte pod klawiszami typu :,". poprostu mam te klawisze pomieszane np. shift z 8 wychodzi ( a powinna *. wiecie co może być?w instrukcji nic nie pisze.

z góry dzięki o odpowiedzi

Po pierwsze napisz czy układ twoich klawiszy jest identyczny jak na standardowej klawiaturze ??

Często klawisze laptopów mają inny układ klawiszy. I pozostaje tylko naklejenie naklejek z typowym dla nas układem klawiszy.

Jaki to laptop ??

tak, zgadza sie, laptopy sprowadzane ze stanow tak mają ze trzeba

ale

to juz troche przesada, bankowo to nie jest wina fabryczna, ani usa, bo przewaznie naklejki są na klawiature numeryczną oraz klawisze sprcjalne typu (+, _, * itp), wiec poszukaj cos w ustawieniach…

taki jak ten http://allegro.pl/item158820014_maxdata … n_xph.html

układ klawiszy jest jak na standardowej klawiaturze, oprócz takich znaków jak np:=,+,- które można uruchomić za kombinacją klawiszy np; FN(specjalny klawisz)+p wychodzi +

Czy masz zaznaczony układ klawiatury “Polski (programisty)” ??

Panel sterowania --> opcje regionalne i językowe --> zakładka “język”

tak, bawiłem się tam i nic nie dało

Złączono Posty : 22.06.2006

to wiecie jak można to zmienić?

wejdz w panel sterowania, opcje regionalne i jezykowe, kliknij zakladke jezyki, nacisnij szczegoly. pokaze sie nowe okno i tam kliknij dodaj. gdy wyskoczy ci ramka wybierz jezyk polski, i uklad klawietury polski (programisty) i kliknij ok. wyzej bedziesz mial do wyboru: twoj aktualny jezyk i Polski - Polski (programisty). wybierz polski programisty i kliknij zastosuj. potem wejdz w zakladke zaawansowane i bedziesz mial w punkty do wyboru. wybierz ten nizej i znowu zastosuj albo ok. teraz otworz nowy plik tekstowy np. notatnik i sprawdz jaki jest uklad klawiszy. mi to pomoglo.

Czasem wystarczy wcisnąć lewy ALT - prawy SHIFT.

W niektórych przypadkach może to być CTRL - SHIFT.