Problem z klawiaturą USB

Witam.

Nie dawno kupiłem sobie klawiaturę USB Modecom MC-9002.

Mam z nią problem, a mianowicie: gdy wyłączę listwę wraz z podpiętą klawiaturą to za kolejnym włączeniem kompa nie działa mi klawiatura, muszę wyłączyć komputer i zmienić port USB i wtedy działa. Nie działa mi w tym porcie w którym nie działał wcześniej. Teraz wpadłem na pomysł, że przed wyłączeniem listwy odpinam klawiaturę od USB i działa. Byłem w sklepie w którym kupowałem ów klawiaturę i tam wszystko działało poprawnie. Co prawda wymieniłem tamtą klawiaturę na ten sam model ale jest to samo. Może wiecie dlaczego mi się tak dzieje? Proszę o pomoc. Z góry dzięki.

Mam Windows XP Professional Service Pack III

8581799.jpg

Napisz jaką masz płytę główną, bo najprawdopodobniej trzeba w niej przestawić zworkę, żeby przy wyłączonym PC było napięcie w USB.

Możliwe że sterownik nie domaga albo coś w BIOS’ie przestawione

najprostrze (ale nakosztowniejsze) rozwiązanie to wywal na USB i kup na SP

różnicy wielkiej nie ma ale z tą klawiaturą nawet systemu nie zainstalujesz , nie wejdziesz w tryb awaryjny i jeszcze kilka innych żeczy

  • aaa tak przy okazji to jak masz na USB to do biosu też nie wejdziesz

W BIOS wejdzie ale np: żeby w tryb awaryjny nie. Do tego jest opcja w BIOSie > integrated peripherals > USB Keyboard Support > ustaw na Enable.

Płyta główna ASUS K8N-E

Nie znalazłem czegoś takiego w BIOSie… Znalazłem Power -> APM Comfiguration Resum On PS/2 Keybord -> Disabled / Enabled

Dodane 18.03.2009 (Śr) 9:51

No i wie ktoś jak rozwiązać ten problem??

W tej płycie można zrobić, żeby bło napięcie w USB podczas wyłączonego kompa. W tym celu przełóż zworki na +5VSB

beztytuuory.th.jpg

Defualt, czyli domyślne, czyli teraz tak powinny być włożone i musisz je przełożyć na te +5VSB.

Możesz mi to jaśniej wytłumaczyć? Bo za bardzo nie pojmuje… Proszę…

No poprostu przesuwasz zworkę na te piny co są zaznaczone na tym screenie.

Zworka wygląda tak: http://images.google.pl/images?client=f … %B3w&gbv=2

I ta zwrotka to są takie kabelki czy co? I to jest na płycie głównej? Tak?? Sorry, że się dopytuję ale nie wiem, bo za bardzo komputera nie rozbieram…

Podałem Ci w poprzednim poście zdjęcia tych zworek.

Są one na płycie głównej.

piotrekg1993 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif