Problem z klawiaturą

Witam, jest to mój pierwszy post na forum.

Mam mały problem. Mianowicie klawiatura nie działa na złączu USB. Specjalnie muszą ją podłączać poprzez specjalne złącze do standardowego…

Gdy podpinam klawiaturę, system ją wykrywa i wyświetla się komunikat, ale chwilę potem następny komunikat, iż nie można jej podłączyć…

I nie wiem co z tym. Sądzę, że to z winy klawiatury, wszystko inne działa, pomijając, próbę podłączenia mp4 :slight_smile:

Używam Windows XP, z SP2.

Żeby mieć pewność, że to problem z klawiaturą podłącz ją do innego komputera.

Jeśli pojawi się ten sam problem będziesz mógł ją zareklamować (o ile jest jeszcze na gwarancji)

No tak. Niestety nie chce mi się iść do kolegi i specjalnie podłaczać.

Mam jeszcze jeden problem i obawę… Otóż, próbowałem podłaczyć mp4.

System wykrył ją po 10 próbie, ale tylko komunikat został pokazany i koniec.

Później nic sie nie działo. Próbowałem z oprogramowaniem do niej, też nic.

I mam obawę, ze tak samo będzie z moją komórką, bądź czytnikiem kart.

podpinasz pod USB 1.1 czy USB 2.0? Zainstalowałeś sterowniki do klawiatury?

Nie wiem o co ci chodzi gdzie podpinam, a sterowniki nic nie dają…

PS. Dam sobie siana z klawiaturą. Grunt, że działa :slight_smile:

Więc teraz chciałbym, prosić o pomoc z MP4.

Jak już wspomniałem PC nie reaguje na nią.

chodzi o t że z portami USB 1.1 nie ma problemów. Z kolei USB 2.0 eymagaja niekiedy sterowników.

No sory, albo jestem ciemna masa, albo nie rozumiem.

Więc chodzi ci o to gdzie to wpinam? Czy sam nie wiem :?

Edit.:

A właśnie, nie wiesz gdzie mógłbym ściągnąć dobre sterowniki? Czy może z dołączonej CD.

z CD do płyty głównej stery do USB 2.0 są tandetne. Takowe stery powinieneś mieć w service paku 2 dla windows.

Zainstaluj z dołączonej CD od płyty głównej, a jak nie masz oryginalnego CD to podaj model płyty głównej.

Ta, mam SP2, rzecz w tym, ze to MP4 boli:) I nie wiem co począć.

Płyta główna to MSI KT4AV :?

spalone wejscie USB?? ile masz wejść USB w kompie ?? i próbowałes pod wszystkie??

Spalone -.^? Wejść mam 4 + 1 z przodu.

zainstaluj sterowniki do klawiatury i do MP4 i wtedy próbuj…

Dobra, spróbuje. Jak się uda to ok. Będę miał pewność, żę czytnik zadziała. A jak nie to na ślepo. Płyta posiada USB 2.0.

Działa :o Bez sterowników :slight_smile: Widocznie coś było nie tak. Dawno już nie chciała odpalić :slight_smile: możliwe, że format pomógł bo nie probowałem.

A co do mp4 instalowałem sterowniki, ale jej nie mam teraz. Wydaje mi się, że jak klawiatura od nowości nie działa i teraz działa, to i mp4 będzie działać.