Problem z klawiatura

Mam taki malutki problemik z klawiatura, że nie mogę mieć wciśniętych więcej niż dwóch przycisków, gdy są wciśnięte trzy to po prostu jeden z tych trzech nie reaguje, ale najdziwniejsze jest to, że dzieje się tak tylko gdy jeden z tych 3 przycisków to strzałka do góry. No i tutaj pojawia się problem np w fifie albo w pesie gdzie mając wciśnięty sprint nie mogę biegnąć w lewy górny róg ani w prawy, albo podczas dośrodkowania(można by długo wymieniać)…

Da się temu jakoś zaradzić. Nie jest to wina klawiatury bo próbowałem na dwóch różnych. z tego co pamiętam na początku po formacie nie było takiego problemu.

To jest raczej kwestia klawiatury, czyli sprzętowa. Są klawiatury (zazwyczaj dedykowane graczom), które pozwalają na wciśnięcie nawet do 7 przycisków jednocześnie. Taka zwykła, budżetowa takiej możliwości raczej nie ma(moja też ma ten problem).

Nie do końca musi być to wina klawiatury. U mnie na starym komputerze ta sama klawiatura reagowała normalnie, natomiast na nowym komputerze występował problem blokowania się klawiszy. Nie mogłem nawet napisać jednym ciągiem"AAAAAAAAAaaaaaaa" zwyczajnie puszczając klawisz shift, po puszczeniu klawisza Shift przez 1-2 sekundy nic się nie działo, dopiero po tym czasie napisało małe litery :). Powodem okazała się z integrowana karta dźwiękowa, po jej odinstalowaniu i zamontowaniu starego SB Live! wszystko działa poprawnie. U znajomego natomiast ten sam problem powodowały najnowsze sterowniki nVidii (pobrane ze 3 tygodnie temu). Zainstalowanie starszych sterowników rozwiązało problem.

Tak więc proponuję sprawdzić czy te dwie rzeczy nie są przyczyną blokowania się klawiszy. Ewentualnie sprawdź jeszcze na stronie domowej producenta płyty głównej czy nie wyszły jakieś nowsze sterowniki - możliwe, że te aktualnie zainstalowane są jakieś niedorobione.

Problem jest taki ze po formacie jakies 3-4 tygodniu temu wszystko dzialo dobrze… nie instalowalem zadnych nowych sterownikow ani niczego innego

a korzystałeś w windows update?

przywróć system do 5tyg wstecz

Korzystac korzystalem… jakos tak z samego poczatku… a z przywroceniem systemu moze byc problem bo mam wylaczone od poczatku praktycznie…