Problem z klawiatura


(Mathius Gabriel) #1

Mam problem, po uruchomieniu komputera klawiatura nie działa normalnie. klawisze zazwyczaj nie reagują, czasem po kilkukrotnym uderzeniu udaje się wstukać jakąś literę, nie zauważyłem jednak żadnej reguły.

Dodatkowo, przy zakańczaniu pracy systemu komputer zawiesza się [myszą można poruszać, jednak kursor ma postać klepsydry i nic się nie dzieję].

Przeskanowałem system NODem 32, nie wykrył jednak żadnych wirusów.

Przypuszczam jednak, że to wirus.

Korzystam z Windowsa XP Home z SP 2

To link do loga z hijackthis

http://wklej.org/id/09c8465e14

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.


(huber2t) #2

Log jest czysty


(Agatonster) #3

Mathius Gabriel ,

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Piotr Wik) #4

masz lagi, musisz obciąć kabel do klawy i myszy bo jest za długi:-D :smiley: :smiley:

a na poważnie - klawę i mysz masz na USB?

a jak chodzi na innych klawiaturach i myszy (na złączu PS2)?


(Tores) #5

Miałem identyczny problem, tylko w laptopie myszka (tuchpad) nie działała albo bardzo opornie, klawiatura tak jak u ciebie do tego problem z zamknięciem systemu i wylogowaniem sie, słowem kopia sytuacji. Skanowałem, szukałem w rejestrze itd straciłem pół dnia i do niczego nie doszedłem aż mnie olśniło. Gdy system sie nie chciał zamknąć odcinałem zasilanie uruchamiałem ponownie i było bez zmian, ale jak po odcięciu zasilania uruchomiłem system w trybie awaryjnym wszystko działał normalnie następnie zamknąłem Xpeka i odpaliłem normalnie wszystko działa poprawnie. po paru próbach okazało sie że jeśli podczas pracy wyjmę zasilanie i laptop zgaśnie bez zamknięcia systemu to ponowne uruchomienie musi poprzedzić praca w trybie awaryjnym bo inaczej są takie problemy… nie mam pojęcia dlaczego tak sie dzieje może jakaś dllka albo coś gdzieś ginie po drodze przy nagłym zaniku zasilania, to już może komuś innemu uda sie odpowiedzieć na to pytanie, ale prawie na 100% to wina systemu po reinstalce pewnie nic takiego nie będzie miało miejsca, ale póki nie wyłączam laptopa wyciągając jednocześnie baterie i wtyczkę z gniazdka naraz do póty problem nie będzie istniał… pozdrawiam