Problem z klawiaturą

mam taki problem, (klawiatura Tracer)

mianowicie przycisk wyłączania komputera mam zaraz nad strzałkami … i czasami zdarza się tak, że nie opatrznie wcisnę ten przycisk i wtedy komp się wyłącza…

mam więc pytanie, czy nie da się gdzieś ustawić, żeby komputer nie reagował na ten przycisk ( jak rownież sleep i wake up ) ??

we włściwościach klawiatury nie znalazłem żadnej funckji, która mogła by być za to odpowiedzialna … więc ?

znam szaleńców którzy wydłubali te przyciski

W telefonie są do tego softy… Ale w PC? Raczej nie. Wymień klawiaturę :stuck_out_tongue: Poza tym w awaryjnych sytuacjach bardzo się przydaje ten klaiwsz…

A co masz ustawione w: Panel Sterowania -> Opcje Zasilania-> Zaawansowane? Jest tam możliwość ustawienia zachowania komputera na wypadek wciśnięcia przycisku zasilania. Możliwe, że ta opcja dotyczy również przycisku na klawiaturze.

Musisz poszukać w BIOS’ie komputera. Jest tam gdzieś funkcja odpowiedzialna za włącznie komputera. Można ją z reguły ustawić na:

  1. Kombinację klawiszy.

  2. Klawiaturę Windows 98

  3. Nieaktywną.

Musisz wybrać ostatnią pozycję. Dokładnie nie napisze, bo nie wiem jak płyta główna.

miałem ustawione " wyłacz komputer" zmieniłem na nic nie rób i uwaga… wciskam :smiley:

Złączono Posta : 19.12.2006 (Wto) 21:02

ok, już nie działa :-)) dzięki :stuck_out_tongue:

Wesołych Świąt :slight_smile: