Problem z kodekami audio

Witam.

Od jakiegoś czasu mam problem z odtwarzanym dźwiękiem w filmach; tzn. głosy z drugiego planu przenoszą się jakby na pierwszy i na odwrót. W efekcie słyszę lepiej pierdnięcie kocura za ustępem niż pierwszoplanową rozmowę, która jest przytłumiona. Używałem zwykle BestPlayera 1.0. Problem w tym, że nie mogę mu wczytać AC3filter.

Odinstalowałem kodeki i zainstalowałem jeszcze raz. To samo. Proszę o pomoc. Z góry dzięki za odpowiedzi.

qw :slight_smile:

A jakich kodeków używasz, jeśli można wiedzieć? Chodzi mi też o ich wersje.

Ostatnio ściągnąłem z sieci: K-Lite Codec Pack 2.48full

A dzieje się tak ze wszsytkimi filmami?? bo może ten typ tak ma :wink: ehehe

I jeszcze ciekawa sprawa: pod winampem (v.3) dźwięk był ok, ale nie dało się wgrać obrazu.

Niezły miszmasz :-x

Wszystkie filmy mają tak samo Przypuszczam ,ze to sprawa np AC3Filter, tylko jak zrobic, zeby dany program go widział?

Jezeli ktos moze mi poradzic to wielkie dzieki.

tu masz zbioor chyba wszystkiego czego tylko potrzeba do odtwarzania filmow … wsio!

http://www.free-codecs.com/ACE_Mega_CoD … wnload.htm

Zrób tak:

Odinstaluj całkowicie wszystkie codecki, które posiadasz w systemie, przeczyść rejestr programem JV16 Powertools i zainstaluj K-Lite Codec Pack 2.48 full

Dzięki wszystkim za pomoc. Otóż okazało się, że to nie sprawa kodeków:)

A napiszesz nam w czym był problem ?

Chodziło o ustawienia sprzętowe karty dźwiekowej. Pogrzebałem w ustawieniach (Sound Effect Manager) i naprawiłem:) Ale jakie było moje zdziwienie :o kiedy dzisiaj przyszedłem i po odpaleniu np winampa wyskoczył błąd Bad Direct sound Driver, etc i kod błędu: 88780078

okazało się, że sterownik karty został wyłączony (być może przypadkiem), właczyłem (P.sterowania->Dżwięk i multimedia->Sprzęt) i działa! :stuck_out_tongue:

Ale kodeki się przydały;)