Problem z kodekami - glos

Mam taki problem że w 1 filmie głos aktorów jest niewyraźny tzn. słychać trzaski jak coś mówią, ale np muzyka w filmie jest elegancka i nie ma z nią żadnych problemów… Domyślam się że to wina kodeków ale kompletnie nie wiem co mam zrobić eh. Aktualnie mam zainstalowanego AllPlayera i ściągnięte wszystkie kodetki. Odinstalowywalem go i nic, usuwałem też ręcznie kodeki ax i nadal nic :frowning: Miał ktoś z Was może podobny problem? Jak temu zaradzić?

Aha film jest na pewno ok bo na innym komputerze działa bez problemów

Plik : 701 MB (701 MB), czas 1:36:04, rodzaj: AVI, 1 ścieżka(i) audio, jakość 48 %

Video : 613 MB, 892 Kbps, 23.976 fps, rozdz. 628*334 (16:9), DX50 = DivXNetworks Divx v5, Obsługiwane

Audio : 87 MB, 128 Kbps, 48000 Hz, 2 kanał(y), 0x55 = MPEG Layer-3, Obsługiwane

Ściągałem też manualnie ten sam kodek audio i dalej to samo :frowning:

Z góry dziękuję za Wasza pomoc.

POZDRAWIAM

Spróbuj wgrać k-lite tylko najpierw odinstaluj stare kodeki…

Jeżeli porada Angelo_7 nie pomoże, to odinstaluj wszystkie pakiety kodeków, jakie instalowałeś, łącznie z K-Lite (START -> Panel sterowania -> Dodaj\Usuń programy). Po deinstalacji uruchom ponownie komputer.

Pobierz i zainstaluj pakiet kodeków FFDShow.

Następnie pobierz i zainstaluj AC3Filter.

Problem jest niestety w tym ze wszystkie moje kodeki były instalowane AllPlayerem funkcja LiveUpdate. Wiec mam same piki ax i amc :frowning: Nie ma żadnych instalek w panelu. I niestety również nie wszystkie mogę odinstalować tzn usunąć plik ponieważ system w kilku przypadkach odmawia mi dostepu do tej opcji.

Spróbuj wgrać te kodeki bez odinstalowywania starych…

Może dlatego, że masz włączony podgląd plików i otwartego Eksploratora Windows. Na czas usuwania kodeków wyrejestruj bibliotekę shmedia.dll, która odpowiada, za podgląd plików wideo:

regsvr32 /u shmedia.dll

jak skończysz, to możesz ją ponownie zarejestrować:

regsvr32 shmedia.dll

Pobierz program gspot.

Każ mu wylistować kodeki w systemie. Wybrany kodek do usunięcia klikasz prawym klawiszem (prawdopodobnie będą to wszystko nie-microsoftowe pliki, ale lepiej usuń tylko te, których jesteś pewien, jak masz wątpliwości to napisz) i dajesz “Unregister”. Potem dany plik wywalasz ręcznie. Na koniec mogą zostać jeszcze jakieś biblioteki dll - AllPlayer instaluje wszystko w c:\windows\system32. (mogą to być DivX.dll, xvidcore.dll, iconv.dll - to od AC3Filter). Każdą dll-kę najpierw próbuj wyrejestrować, potem usunąć plik. Jak chcesz znaleźć inne biblioteki należące do danego filtru, to sprawdź najlepiej datę utworzenia pliku *.ax i szukaj innych plików z podobną data. W razie wątpliwości - pisać.