Problem z kodekami w VirtualDub

witam.

mam problem z kodekami w virtualdub.

Nagrywam filmy za pomocą programu Fraps. jedna minuta filmu zajmuje 4GB. to troche duzo więc musze je skompresować za pomocą jakiegoś programu. Padło na VirtualDub bo jest darmowy i prosty w obsłudze. Otwieram mój film w VD daje na Video->Compression i mam tylko takie rzeczy do wyboru:

28955148.png

Mam zainstalowane K-Lite codec pack i instalowalem jeszcze jakis kodec DivX’a i nie rozumiem czemu ich tam nie ma. Może ja coś źle robie.

Mam Windowsa 7 64-bit. Wersję VirtualDub mam ściągniętą pod Windowsy 64-bit.

Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

http://www.dobreprogramy.pl/Any-Video-C … 13038.html Możesz spróbować tego konwertera,ale jest tylko w wersji 32-bit.

Popraw link i od razu napisz czy potrafisz albo czy kiedyś kodowałeś?

@stalesz wersja 32-bit nie moze być

@DiamondBack nigdy wcześniej nie kodowałem

Wersja 64-bit VirtualDub wymaga kodeków 64-bit (DivX akurat jest tylko w wersji 32-bit).

Albo skorzystaj z 32-bitowej wersji VD i np. DivX’a… albo przy korzystaniu z VD 64-bit skorzystaj z 64-bitowej wersji Xvid’a (ewentualnie enkodera ffdshow 64-bit).

dzięki za pomoc. problem rozwiązany.

jeszcze jakby ktoś mógłby mi powiedzieć czy da sie w VirtualDub łączyć filmy, a jak się da to jak. Jak się nie da to jakim ewentualnie programem moge to zrobić. Bo jak nagrywam filmy Frapsem to on zapisuje pliki maksymalnie po 4GB, a to wychodzi około 1 minuty filmu. Czyli jak nagrywam 5 minut to mam jakieś 5 plików po 4GB i teraz musze je połączyć a potem skompresować. Dlatego fajnie by było załadować je wszystkie do VirtualDub i od razu skompresowac w jedną całość. A może lepiej najpierw każdy z osobna skompresowac a potem połączyć?

Kolejne części dołączasz korzystając z opcji Append AVI segment… (z mneu File).

dzięki