Problem z kodekami

Zainstalowana w całości paczka VistaCodecs_v432, zrobiła bałagan. Nie szło przesuwać suwakiem w WMP (przód - tył) filmu w formacie MPEG1. Obraz się zatrzymywał i w zależności od długości przesunięcia, startował z dużym opóźnieniem, nawet do minuty. Szukając rozwiązania odinstalowałem paczkę kodeków. Po tej czynności okazało się, że nie mam w ogóle głosu przy wszystkich formatach filmowych. “Świeży” system zawsze ma dla mpeg1 głos. Postanowiłem zainstalowac z tej paczki (VistaCodecs_v432) tylko AC3, głos się pojawił.

Pozostał problem z którym nie mogę sobie poradzić a mianowicie kiedy otwieram folder z plikiem MPEG2 mam takie zjawisko

przechwytywaniesc0.th.jpg

W ikonie nie jest wyswietlony obraz i pojawia się to co widzicie.

Jak naprawić ten błąd?

Wyłącz program od napisów, bo on powoduje taki błąd w sumie to chodzi chyba o cały pakiet ffdshow

Ale przecież napisałem, że ten błąd jest teraz przez cały czas. Obojętnie czy mam zainstalowaną paczke kodeków czy tez nie.

Zainstaluj najnowszą wersje tej paczki tzn. 445(całą) bo ma już kodeki do dvd itp. i nic ci już nie będzie potrzebne poza Media Playerem Clasic :slight_smile:

To nie była wina paczki kodeków lecz zapewne jakiegoś kodeka co siedzi w nero (7.5.xx) Po odinstalowaniu aplikacji nero wszystko jest jak być powinno. Uaktualnienie do wer.7.9.6.0 nie powoduje błędu :stuck_out_tongue: