Problem z kodekami

(Miet55) #1

Zainstalowana w całości paczka VistaCodecs_v432, zrobiła bałagan. Nie szło przesuwać suwakiem w WMP (przód - tył) filmu w formacie MPEG1. Obraz się zatrzymywał i w zależności od długości przesunięcia, startował z dużym opóźnieniem, nawet do minuty. Szukając rozwiązania odinstalowałem paczkę kodeków. Po tej czynności okazało się, że nie mam w ogóle głosu przy wszystkich formatach filmowych. “Świeży” system zawsze ma dla mpeg1 głos. Postanowiłem zainstalowac z tej paczki (VistaCodecs_v432) tylko AC3, głos się pojawił.

Pozostał problem z którym nie mogę sobie poradzić a mianowicie kiedy otwieram folder z plikiem MPEG2 mam takie zjawisko

przechwytywaniesc0.th.jpg

W ikonie nie jest wyswietlony obraz i pojawia się to co widzicie.

Jak naprawić ten błąd?

(Grzesiek1) #2

Wyłącz program od napisów, bo on powoduje taki błąd w sumie to chodzi chyba o cały pakiet ffdshow

(Miet55) #3

Ale przecież napisałem, że ten błąd jest teraz przez cały czas. Obojętnie czy mam zainstalowaną paczke kodeków czy tez nie.

(Aku1983) #4

Zainstaluj najnowszą wersje tej paczki tzn. 445(całą) bo ma już kodeki do dvd itp. i nic ci już nie będzie potrzebne poza Media Playerem Clasic :slight_smile:

(Miet55) #5

To nie była wina paczki kodeków lecz zapewne jakiegoś kodeka co siedzi w nero (7.5.xx) Po odinstalowaniu aplikacji nero wszystko jest jak być powinno. Uaktualnienie do wer.7.9.6.0 nie powoduje błędu :stuck_out_tongue: