Problem z kodekami

(Lammermoor) #1

W stacjonarnym komputerze(WinXP PRO) jest ok,natomiast ten sam plik zapisany w avi w laptopie(skopiowany poprzez połączenie dwóch komputerów w sieć domową)ma chyba jakieś braki(screen).Instalowałam do laptopa(WinXP HE) różne kodeki i ciągle AVIcodec wyświetla taki sam stan.Plik odtwarza się,(mam już chyba zainstalowanych z 6 różnych odtwarzaczy)ale nie wiem czy tak ma być?Ikony plików są czarne,nie maja logo odtwarzacza,którym aktualnie je odtwarzam.

ikonyavi5bm.th.jpg

winamplaptop0zi.th.jpg

Na stacjonarnym,wygląda tak,jak screen niżej.

kodeki14ax.th.jpg

(Ziben) #2

Zainstaluj pakiet (najnowszy) ffdshow , kolejno moim zdaniem najpopularniejszego VPlayera który jest zgodny z tymi kodekami i powinno jeździć cacy =). Pozdro.

(luki) #3

Ale czy to jest ten sam plik??? Bo wyraźnie widać że mają różną wielkość MB więc prawdopodobnie cos tam brakuje albo coś jest źle skopiowane …

Najlepiej sprawdź poprostu nagrywając to na plytkę w stacjonarnym i czy odpali też w laptopie… jeśli nie to znaczy że jednak problemy z kodekami

(Av Progg) #4

Na laptopie (winxp home)

1. Usuń WSZYSTKIE (oprócz wmp) kodeki i odtwarzacze.

2. Wyczyść rejestr (np. RegCleaner).

3. Zrestartuj komputer.

4. Ściągij A3C Codec PRO (http://www.free-codecs.com).

5. Zrestartuj komputer.

6. Pobierz WMP 10 (http://www.microsoft.com) i zainstaluj.

7. Włącz pliki wideo.

Na komputerze z Windows XP Professional:

1. Upewnij się, że format kodowania pliku jest ten sam co w domyślnych ustawieniach laptopa (np. ISO 9x), jeśli nie to zmień.

2. skonwertuj plik AVI używając domyślnych ustawień laptopa i kodeków w nim zawartych…

3. Nagraj plik na płytę w formacie DiVX (lub XViD).

4. Uruchom pliki wideo na laptopie.

5. Baw się oglądając filmy!

PS.

• to bardzo źle - obciąża system! A szczególnie go myli w rejestrze!

(Lammermoor) #5

Nie jest ten sam ale mam 3 pliki tego samego utworu(tj.ten utwór mieści sie w 3 plikach,tematycznie jest ten sam) i w każdym jest taki stan podawany przez AVIcodec.Miałam już wcześniej zrobiony screen,sorry za pomyłkę.

Co do reszty-notebook kupiony miesiąc temu z oprogramowaniem w skład którego wchodzi;system WinXP HE,WMP w wersji 10 jest,InterVideo WinDVD(wersja 5.0)poza tym dwa programy o których nie mam bladego pojęcia -RecordNow(wersja 7.2.29.0),Sonic Express Labeler(1.0.5.21).Doinstalowałam-Winamp(5.1.2.272),ALLPlayer V.2.2(2.2.7.0)-bo chodziło o napisy w filmach,QuickTime Alternative i władował się razem z nim Media Player Classic(6.4.8.7).Razem z Nero mam Nero Vision Express(3.1.0.21)też z odtwarzaczem+kodek DivX+też odtwarzacz DivX Player.

Proszę o radę,które odinstalować(jak wywalę DivX to jednego się pozbędę),te dołączone z oprogramowaniem wolałym zostawić,tylko proszę, o info do czego są RecordNow(to chyba coś w stylu Nero)+Sonic.Nero Vision Express instalowałam bo nie wiem jak zgrać ten wlasnie plik na płytkę a podobno w tym Nero można to łatwo zrobić(muszę to nagrać w laptopie bo tu mam nagrywarkę DVD,której nie ma w stacjonarnym),wszelkie inne posty o konwersjach czytałam ale wydaje mi się,że inne programy są zbyt trudne bo jeszcze nigdy się tym nie zajmowałam.QuickTime Alternative chyba powinien być ze względu na przeglądarki(korzystam z Opery)?Ciekawe,że w stacjonarnym kompie nie mam żadnych doinstalowanych kodeków(poza QuickTime) i jest ok.Czekam na pomoc co wywalać a co zostawić i czy sugerować sie tym co podaje AVIcodec bo filmy się odtwarzaja tylko zastanawiaja mnie te czarne ikony w plikach.