Problem z kodekami

(Lammermoor) #1

W stacjonarnym komputerze(WinXP PRO) jest ok,natomiast ten sam plik zapisany w avi w laptopie(skopiowany poprzez połączenie dwóch komputerów w sieć domową)ma chyba jakieś braki(screen).Instalowałam do laptopa(WinXP HE) różne kodeki i ciągle AVIcodec wyświetla taki sam stan.Plik odtwarza się,(mam już chyba zainstalowanych z 6 różnych odtwarzaczy)ale nie wiem czy tak ma być?Ikony plików są czarne,nie maja logo odtwarzacza,którym aktualnie je odtwarzam.

ikonyavi5bm.th.jpg

winamplaptop0zi.th.jpg

Na stacjonarnym,wygląda tak,jak screen niżej.

kodeki14ax.th.jpg

(Ziben) #2

Zainstaluj pakiet (najnowszy) ffdshow , kolejno moim zdaniem najpopularniejszego VPlayera który jest zgodny z tymi kodekami i powinno jeździć cacy =). Pozdro.

(luki) #3

Ale czy to jest ten sam plik??? Bo wyraźnie widać że mają różną wielkość MB więc prawdopodobnie cos tam brakuje albo coś jest źle skopiowane ...

Najlepiej sprawdź poprostu nagrywając to na plytkę w stacjonarnym i czy odpali też w laptopie... jeśli nie to znaczy że jednak problemy z kodekami

(Av Progg) #4

Na laptopie (winxp home)

1. Usuń WSZYSTKIE (oprócz wmp) kodeki i odtwarzacze.

2. Wyczyść rejestr (np. RegCleaner).

3. Zrestartuj komputer.

4. Ściągij A3C Codec PRO (http://www.free-codecs.com).

5. Zrestartuj komputer.

6. Pobierz WMP 10 (http://www.microsoft.com) i zainstaluj.

7. Włącz pliki wideo.

Na komputerze z Windows XP Professional:

1. Upewnij się, że format kodowania pliku jest ten sam co w domyślnych ustawieniach laptopa (np. ISO 9x), jeśli nie to zmień.

2. skonwertuj plik AVI używając domyślnych ustawień laptopa i kodeków w nim zawartych..

3. Nagraj plik na płytę w formacie DiVX (lub XViD).

4. Uruchom pliki wideo na laptopie.

5. Baw się oglądając filmy!

PS.

• to bardzo źle - obciąża system! A szczególnie go myli w rejestrze!

(Lammermoor) #5

Nie jest ten sam ale mam 3 pliki tego samego utworu(tj.ten utwór mieści sie w 3 plikach,tematycznie jest ten sam) i w każdym jest taki stan podawany przez AVIcodec.Miałam już wcześniej zrobiony screen,sorry za pomyłkę.

Co do reszty-notebook kupiony miesiąc temu z oprogramowaniem w skład którego wchodzi;system WinXP HE,WMP w wersji 10 jest,InterVideo WinDVD(wersja 5.0)poza tym dwa programy o których nie mam bladego pojęcia -RecordNow(wersja 7.2.29.0),Sonic Express Labeler(1.0.5.21).Doinstalowałam-Winamp(5.1.2.272),ALLPlayer V.2.2(2.2.7.0)-bo chodziło o napisy w filmach,QuickTime Alternative i władował się razem z nim Media Player Classic(6.4.8.7).Razem z Nero mam Nero Vision Express(3.1.0.21)też z odtwarzaczem+kodek DivX+też odtwarzacz DivX Player.

Proszę o radę,które odinstalować(jak wywalę DivX to jednego się pozbędę),te dołączone z oprogramowaniem wolałym zostawić,tylko proszę, o info do czego są RecordNow(to chyba coś w stylu Nero)+Sonic.Nero Vision Express instalowałam bo nie wiem jak zgrać ten wlasnie plik na płytkę a podobno w tym Nero można to łatwo zrobić(muszę to nagrać w laptopie bo tu mam nagrywarkę DVD,której nie ma w stacjonarnym),wszelkie inne posty o konwersjach czytałam ale wydaje mi się,że inne programy są zbyt trudne bo jeszcze nigdy się tym nie zajmowałam.QuickTime Alternative chyba powinien być ze względu na przeglądarki(korzystam z Opery)?Ciekawe,że w stacjonarnym kompie nie mam żadnych doinstalowanych kodeków(poza QuickTime) i jest ok.Czekam na pomoc co wywalać a co zostawić i czy sugerować sie tym co podaje AVIcodec bo filmy się odtwarzaja tylko zastanawiaja mnie te czarne ikony w plikach.