Problem z kółkiem myszki w windows vista!

(Spiderman3) #1

Witam!

Mam teki problem. Polega on na tym że jak posunę kółko myszy trochę w dół a potem w górę to np w przeglądarce zamiast przesuwać mi się np text w górę i dół przesuwa się w dół a jak chcę przesunąć w górę to wraca mi do poprzednio wyświetlonej strony. Wie ktoś jak to wyłączyć żebym mógł swobodnie przesuwać sobie np. stronę internetową w górę i w dół za pomocą kółka w myszce??

Proszę o szybką odpowiedź bo mnie to denerwuje!!

(Lukaszk 89) #2

Próbowałeś na innej przeglądarce(sprawdź na FireFoxie,Operze i InternetExplorerze)?Poza tym jakiej używasz?

A.I popraw tytuł wątku bo zaraz admin Ci o tym przypomni..

:arrow: http://rtfm.killfile.pl/

i

:arrow: konkretne-tematy-dzialy-dlaczego-t144613.html#980957

(Spiderman3) #3

Na wszystkich przeglądarkach jest to samo! Nawet gdy otwieram np mój komputer i wejdę w dysk a później przesunę kółko w myszce do góry to wraca mi z dysku do mojego komputera!!

Jak to zmienić !!

(Piotrkijak) #4

Nie jest to czasem wina zainstalowanego oprogramowania, które jest dołączane do myszek? Jeśli masz coś takowego zainstalowane, to sprawdź w tym oprogramowaniu, bo ono umożliwia konfigurację przycisków.

(Spiderman3) #5

mam podłączoną przełączkę z usb na ps/2 i do niej mam podłączoną myszkę. Może to mieć coś z tym wspólnego?

(Piotrkijak) #6

Nie wiem. Jak nie sprawdzisz, to się nie przekonasz.

(Lukaszk 89) #7

W menadżerze urządzeń odinstaluj myszkę i wykonaj reset kompa(niech system ponownie zainstaluje do niej sterowniki)

(Spiderman3) #8

Zrobiłem według porady i dalej jest to samo!! Jakieś inne pomysły?

(Lukaszk 89) #9

Sprawdź na innej myszce...

(Łukash) #10

Odłącz przejściówkę ,i podepnij mysz do gniazda ps/2 jak masz takie.

(Spiderman3) #11

na razie problem rozwiązany. Zamieniłem myszkę jak radził Loookash89 i wszystko jest ok.

(Lukaszk 89) #12

A podłącz tamtą myszkę pod innego kompa(możliwe że to wina myszki).

(Spiderman3) #13

raczej nie jest to wina myszki bo jak używałem jej na starej płycie głównej(złącze ps/2) do działała ok. Więc może do była kwestia konfliktu tej myszki z przełączką z usb na ps/2

(Lukaszk 89) #14

Lub wina przełącznika PS/2->USB. Możesz go sprawdzić?

(Spiderman3) #15

Nie sądzę żeby to była przełączki usa do ps/2 bo jak podłączyłem inną myszkę do tego przełącznika to nie mam już tego problemu!

(Lukaszk 89) #16

Jak nie wina myszki nie wina przełącznika ani systemu to chyba tylko czary zostały jako wyjaśnienie....

(Łukash) #17

jak myszka działa ,przejściówka działa ,no to myszka gryzie się z przejściówką ...