Problem z kółkiem myszki w windows vista!

Witam!

Mam teki problem. Polega on na tym że jak posunę kółko myszy trochę w dół a potem w górę to np w przeglądarce zamiast przesuwać mi się np text w górę i dół przesuwa się w dół a jak chcę przesunąć w górę to wraca mi do poprzednio wyświetlonej strony. Wie ktoś jak to wyłączyć żebym mógł swobodnie przesuwać sobie np. stronę internetową w górę i w dół za pomocą kółka w myszce??

Proszę o szybką odpowiedź bo mnie to denerwuje!!

Próbowałeś na innej przeglądarce(sprawdź na FireFoxie,Operze i InternetExplorerze)?Poza tym jakiej używasz?

A.I popraw tytuł wątku bo zaraz admin Ci o tym przypomni…

:arrow: http://rtfm.killfile.pl/

i

:arrow: konkretne-tematy-dzialy-dlaczego-t144613.html#980957

Na wszystkich przeglądarkach jest to samo! Nawet gdy otwieram np mój komputer i wejdę w dysk a później przesunę kółko w myszce do góry to wraca mi z dysku do mojego komputera!!

Jak to zmienić !!

Nie jest to czasem wina zainstalowanego oprogramowania, które jest dołączane do myszek? Jeśli masz coś takowego zainstalowane, to sprawdź w tym oprogramowaniu, bo ono umożliwia konfigurację przycisków.

mam podłączoną przełączkę z usb na ps/2 i do niej mam podłączoną myszkę. Może to mieć coś z tym wspólnego?

Nie wiem. Jak nie sprawdzisz, to się nie przekonasz.

W menadżerze urządzeń odinstaluj myszkę i wykonaj reset kompa(niech system ponownie zainstaluje do niej sterowniki)

Zrobiłem według porady i dalej jest to samo!! Jakieś inne pomysły?

Sprawdź na innej myszce…

Odłącz przejściówkę ,i podepnij mysz do gniazda ps/2 jak masz takie.

na razie problem rozwiązany. Zamieniłem myszkę jak radził Loookash89 i wszystko jest ok.

A podłącz tamtą myszkę pod innego kompa(możliwe że to wina myszki).

raczej nie jest to wina myszki bo jak używałem jej na starej płycie głównej(złącze ps/2) do działała ok. Więc może do była kwestia konfliktu tej myszki z przełączką z usb na ps/2

Lub wina przełącznika PS/2->USB. Możesz go sprawdzić?

Nie sądzę żeby to była przełączki usa do ps/2 bo jak podłączyłem inną myszkę do tego przełącznika to nie mam już tego problemu!

Jak nie wina myszki nie wina przełącznika ani systemu to chyba tylko czary zostały jako wyjaśnienie…

jak myszka działa ,przejściówka działa ,no to myszka gryzie się z przejściówką …