Problem z kolumnami w word 2007

Witam wszystkich serdecznie; jako że jestem tu nowy proszę o wyrozumiałość jeżeli nie jest to odpowiedni dział do mojego pytania.

Mam problem z wypisanymi już kolumnami wyrazów (jedne z linią oddzielającą inne bez, ale potrzebujące wyrównania), gdyż każda moja próba jakiejkolwiek ingerencji w tekst (przesunięcie, usunięcie) powoduje automatycznie zmianę miejsc, a niestety zależy mi na tym by wyrazy pozostały na miejscu jak je napisałem. Czy istnieje jakaś blokada by word sam nie przestawiał mi w/w wyrazów ? Oraz w jaki sposób mogę wyrównać kolumny wyrazów bez zmiany przez nie miejsca ? Proszę o w miarę łopatologiczne wytłumaczenie co mam zrobić. Z góry dziękuję i pozdrawiam 

Po pierwsze to  włącz  widok  znaków  niedrukowalnych, od razu  będziesz widzieć co się dzieje.

Po drugie tekst zawsze możesz umieścić  w tabeli i ukryć  krawędzie, wówczas  nie będzie  się “rozjeżdżał”.

Tylko gdzie się włącza te znaki nie widoczne i co dalej z nimi ?

Próbowałem z tą tabelą i sukces połowiczny bowiem kolumn z załącznika nr 1 nie jestem w stanie przewertować na tabele, a kolumn z załącznika nr 2 nie jestem w stanie wyrównać gdy już w tabeli się znalazły; gdy równam wcześniej wszystko się miesza.

 

post-265169-0-63497000-1409779057_thumb.

post-265169-0-32424900-1409779076_thumb.