Problem z komp

Sprawy mają się tak:

Wiesza mi się komputer. Bez względu na to czy gram, odtwarzam filmy, muzykę, bawię się internetem. Potrafi się zawiesić do 20 razy dziennie co kończy się resartem komputera. Poprostu ręce opadają…


  1. Nie ma konfliktów urządzeń,

  2. Komputer był sprawdzany X programami diagnostycznymi,

  3. Bez wirusów i innych robali

  4. Dysk formatowany kilkakrotnie>>>>wszystko bez skutku


  1. Aktualny BIOS

  2. Win XP z wszystkimi uaktualnieniami

  3. Duron 1200 Mhz

  4. Płyta Shuttle DOT AK-12

  5. GeForce2 MX-400

  6. 2x 128RAM PC-133

  7. Muza zintegrowana.


Poprostu zaczął się zawieszać… wcześniej nie było problemu

Żaden sprzęt nie był dokładany

Nie mam pewności czy ktoś nie grzebał w biosie ale wczoraj wgrałem nowy więc…

Nie mam pojęcia co mogło go trafić…

Czy ktoś ma jakiś pomysł co może być tego przyczyną ??

Czy te zawiechy są również:

1-na czystym systemie[plus stery] bez instalacji dodatkowego oprogramowania??[np.jak się bawisz netem?]

2-na czystym systemie bez "wszystkich uaktualnień’

3-czy sprzęt był podkręcany?

No tak :GeForce2 MX-400 sie wiesza, miałem taki sam problem dopiero zmiana sterowników pomogła , moze na stronie producenta znajdziesz odpowiedni Driver …

http://www.nvidia.com/content/drivers/drivers.asp

Ja też mam taką karte, mam sterowniki w wersji 53.03 i wszystko ok ale jak miałem starsze to czasem sie wieszał

Miałem podobny problem.Wieszał mi się system,musiałem restartować komputer.Formatowanie i wrzucanie na nowo systemu nic nie dawało.

Okazało się że zaczeła mi siadać płyta główna i musiałem ją wymienić.Prawdopodobnie u ciebie też zaczyna siadać płyta główna,mam nadzije że się mylę i to nie to.

Ja wymieniłem płyte , nawet serwisant tak myslał ze to płyta siada ,a z tego co wiem to GeForce dosc czesto lubi sie skłucac zwłaszcza z cipsetami VIA,i tak jak wspomniałem dopiero zmiana Drivera pomogła

Ja obstawiam na kopnięty RAM. Pożycz od kogoś na bata sprawną kość pamięci i zobacz co wtedy. :slight_smile:

Jak nie pomogą nowiutkie drivery to na 100% podła płyta główna. Miałem to samo.

ja też obstawiam pamięci, pozamieniaj miejscami kości, potem usuń jedną i itd, poprostu sprawdź wszystkie możliwości, na końcu podmień je