Problem z kompem i dyskami

Witam!!

Dzisiaj przydarzyło mi sie coś dziwnego. Posiadam dwa dyski. Jeden głowny a drugi do przenoszenia danych, który jest podłączony bezpośrednio do taśmy jako slave. Po raz kolejny dzisiaj wyjąłem dysk i poszedłem do kumpla go sformatowac. Po przyjscu do domu, komputer wykrył tylko dysk sformatowany i głównego nie wykrył. Po ponownym podłaczeniu taśm komputer wykrył dyski, ale system mi bardzo zwalnia i sie muli. Uruchamianie systemu trwa około 4 minut :o

Prosze o pomoc, bo juz nie wiem co robic. Zadnego wirusa nie mam, caly czas mam uruchomionego Kaspersky’iego i caly czas sprawdzam Ad-Aware Personal.

wiesz co moze sprawdzisz taśmy i czy ten przenośny nie jest ustawiony na master albo odepnij ten przenośny i sprawdz czy tez tak sie bedzie dzialo :smiley: wyniki podaj tuz po sprawdzeniu :stuck_out_tongue: :smiley: :smiley:

Jeśli masz WindowsaXp, spróbuj wejść w:

Start>>>uruchom>>>cmd>>> chkdsk /r /v

ww porady nie pomogły. Odpiąłem dysk przenośny po czym przy próbie włączenia komputera nie wykryto dysku głównego. Przełożyłem zasilanie i pomogło uruchomił sie komp po 4 minutach i nadal sie muli jak mulił.

Takie glupie pytanie… A sprawdzales w biosie ustawienia? W zakladce bootowania, sprawdz kolejnosc bootowania, ustaw tak zeby czytal z tego dysku, ktory chcesz…

Moim zdaniem to może być tak że zworka na drugim dysku jest żle przestawiona i komp bootując się głupieje szukając dysku głównego.

Na drugim dysku nie ma wogóle zworki. Dzieki za wszystkim za pomoc. Juz kupiłem nową taśme do dysku, ale nie wiem czy to pomogło, bo także sformatowałem cały DYSK GŁOWNY. Jeszcze raz dzięki.

Pozdrawiam :smiley: