Problem z kompem lub kartą graficzną po wytarciu kurzu


(Ivan06) #1

Witam, wczoraj postanowilem wyczyscic komputer z kurzu, wiec jak zwykle przetarłem wiatraczki, odkurzylem kompa tzn kurz pomiedzy przewodami. Po wlaczeniu, komputer zaczal dziwnie sie zachowywac, pojawil sie pulpit a nastepnie monitor gasl i po kilku sekundach sie właczal.

Kursor natomiast stał w miejscu a jak poruszam myszka to kursor nie rusza sie albo jak sie poruszy to bardzo "zarywa". Nastepnie po restarcie na ekran jest zamazany i po kilku restartach komp zaczyna chodzic normalnie az do jakiesgos czasu kiedy nastepuje calkowity zwis nic nie reaguje.

Dzwine jest to ze jak poruszyłem kompa tzn, m.in. sciagnalem boczna obudowe nastepuje zwis. Przed zwisami włączam dxdiag i nie moge przetestować "modułu Direct3D" bo błędy pokazuje. A takze opcja "Przyspieszenie teksturowania AGP" jest nie aktywny (nie mozna go wlaczyc).

Sprzet jak w podpisie, prosze o pomoc.


(fiesta) #2

Powyciągaj wszystkie karty rozszerzeń i Ram ze slotów, wyczyść złącza krawędziowe wacikiem nasączonym spirytusem, przedmuchaj sloty sprężonym powietrzem lub w ostetczności odessaj kurz odkurzaczem, podociskaj wszystkie wtyczki. Sprawdź czy działają wszystkie wentylatory. Jeżeli problem nie zniknie :arrow: service.

Możliwe że coś uszkodziłeś w trakcie sprzątania.


(Kosior6) #3

tylko nie zapomnij przed odsysaniem kurzu przyłozyc końcówki odkurzacza do kaloryfera, jesli jego rura jest z metalu...bo morze rozwalić kompa na dobre...ładunki elektrostatyczne :):slight_smile: :wink: :devil:


(Wigrus1) #4

Większą uwagę zwróc na grafę