Problem z kompem! POMOCY!

Witam!

Mam problem z komputerem. Co jakiś czas wyskakuja bluesceerny, komp mi sie zaiwesza, albo restartuje sie. Czasami nawet nie idzie go odpalic. Bios sie zaluduje i potem nic sie nie dzieje, a czasem nawet bios sie nie laduje. Niekiedy przy uruchamianiu wystepeuje dlugi pisk komputera i wtedy musze naicsnac na reset. Pamiec i karta graficzna byla wymieniana. Mam P4 1700Mhz. Prosze o pomoc! Z góry dzieki!

Niewiele informacji żeby udzielić jakiejkolwiek porady. Może przynajmniej jakaś informacja jaki system operacyjny posiadasz, czy próbowałeś reinstalacji systemu, czy formatowałeś partycję systemową przed reinstalacją??? Bez tego nawet najlepszy informatyk nic nie powie 8) 8) 8) 8)

Nie ma takiej potrzeby pytać o system, w tym konkretnym przypadku.

Najpierw otwórz kompa (oczywiście wyłącz z sieci), wyczyść w środku, podociskaj co się da.

Objawy wyglądają na uszkodzenie jakiegoś elementu.

Może po dociśnięciu zadziała.

Być może kość RAM jest zwalona i stąd te błędy, zawieszanie kompa, itd. W vortalu jest umieszczony program do testowania RAM’u. Może przetestuj u kogoś RAM.

Drogą eliminacji sprawdzaj powód takiego stanu rzeczy. Jeśłi wymieniałeś części, jak piszesz, wstaw stary ram zobacz, jak się bedzie zachowywał komp itd. Po jednym nowym elemencie sprawdzaj, a powinieneś widzieć, która rzecz jest wadliwa.

Ale przede wszystkim sprawdź czy wszystkie elementy są prawidłowo włożone, możesz jeszcze raz ponownie je wyjąć i włożyć jak trzeba.

Pozdrawiam

Golden Finger

Nie chce cie straszyc ale po takim pisku mojemu kumplowi na drugi dzien siadla plyta glowna , wiec moze ona jest wadliwa . :?

Oczywiście spróbuj też włożyć starą kartę grafy - postępując zgodnie xxx z propozycją Golden Finger

Ale śmiesznie wyszło :lol:

Pozdrawiam

GF

Fakt - zmieniono :?