Problem z kompem, strasznie muli

Procesor ma prawie cały czas 100% zuzycia, płyta Shuttle HOT-675V/679V/681V/685V/687V/AV11/AV61

ramu sd 320, GF 5200 FX 128 mb, SB 5,1,

Ludzie ratujcie nie wiem co jest grane. Zrobiłem z dwóch komputerów jeden i procesor intel 600 jest zamulony, bios pokazuje, że widzi całe 600, w programie aida jak robie mu test to komputer jest na samym dole z wydajnioscia 50-60 mb, komputer muli strasznie wszystko otwiera bardzoooo powoli, 100 zużycia procesora. w menedzerze zadań nie widać co go tak muli! Jak ustawic bios, lub cokolwiek innego aby procek pracował normalnie? Ja ze swej strony powyciagalem wszystko i powkladalem inne karty itp wciaz to samo! najnowsze sterowniki i nic nadal to samo 100% siedzi na procku . Komputer po formacie, po scanie antywirosowym.

bardzo proszę o odpowiedź.

Jaki system masz zainstalowany :?:

Czy w trybie awaryjnym też jest takie obciążenie procesora :?:

system xp, natomiast w trybie awaryjnym chodzi ciut mniej obciazony ale niestabilny bo caly czas waha sie mocno uzycie procesora od 2% do 70-90% jak wlacze jakakolwiek aplikacje.

Nie zawsze to jest dobre rozwiązanie, szczególnie dotyczy to starszych kart graficznych

Rozumiem, że sterownik do chipsetu (płyty głównej) zainstalowałeś :?:

System stawiałeś po wymianie elementów :?:

najpierw wymienilem wszystko, potem zrobilem format dysku i postawilem system, a co do sterownikow plyty gl. to najpierw nic nie instalowalem, ale kiedy po uruchomieniu i dodaniu sterow od grafiki i muzyki zacząl mulić dalem mu zestaw do VIA i to na tyle. Nie wiem gdzie moze byc przyczyna