Problem z komputerem - brak obrazu

Witam,

mam duży problem z komputerem mianowicie po restarcie nie pokazuje się nic na monitorze. Po naciśnięciu przycisku ‘power’ było słychać charakterystyczne ‘pipnięcie’ i od razu pokazywał się obraz ładowania systemu itp. Pierwsza myśl to grafika, więc założyłem nową ale problem nadal występuje. Jak się uporać z tym problemem?

Stara grafika to GeForce 6200 128MB, nowa GeForce 6800GTS 256MB.

Polecam sprawdzić najpierw monitor. Jak monitor działa to w 95% padła płyta główna.

Jak sprawdzić czy spaliła się płyta główna?

To proste. Przejedz palcem po górnej części tranzystora. Jeżeli jest on płaski, to znaczy ze jest ok, a jeżeli wypukły to spalony. W większości przypadkach wystarczy tylko wylutować i wstawić nowe. I po sprawie :wink:

@MalyEdiPl, ile nóżek ma tranzystor? Twoja porada odnosi się do kondensatorów elektrolitycznych.

Tranzystor ma zazwyczaj 3 nogi :smiley:

Monitor działa. Kondensatory całe, zero śladów puchnięcia, wybrzuszeń.

Jeszcze pytanie: komputer się odpala ale bez obrazu? Czy nic się nie dzieje?

Komputer włącza się, zasila wszystkie elementy, ale monitor nie odpala. Najprościej tłumacząc monitor zachowuje się tak jak po wyłączeniu systemu

Dodane 30 lip 2011, 21:50

Komputer włącza się, zasila wszystkie elementy, ale monitor nie odpala. Najprościej tłumacząc monitor zachowuje się tak jak po wyłączeniu systemu

Sry. Mój błąd(zapędziłem się)

To prawie pewne, że to płyta główna. Trzeba ją teraz tylko sprawdzić :smiley:

w jaki sposób ?

Możesz odpalić na tej płycie głównej kartę graficzną na PCI (duże białe wejścia)- jeśli będzie obraz to port PCI-EX padł. Możesz też przełożyć podzespoły do innej do innej płyty głównej. Miałem taki problem z 15 razy i w 99% była to płyta główna.