Problem z komputerem(chyba płyta główna)

Witam.Mam taki problem podczas uruchamiana komputera wszystkie wiatraki dyski itp. pracują natomiast na monitorze nic niema czarny ekran.Wcześniejszego dnia miałem taką usterkę, że podczas przeglądania internetu nagle dźwięk z odtwarzacza muzyki zaciął się myszka nie dało się nic zrobić ogólne zawieszenie systemu. Na forum pisali, że to na 99% procesor padł po wymianie procesora jest tak samo. Zastanawiam się czy to może uszkodzona płyta główna proszę o poradę.

Specyfikacja: Mojego komputer pisze z pamięci:

Stary Procesor-Intel Pentium D925 Nowy Procesor:Intel Pentium Dual Core E5500

Płyta Głowna: Gigabyte Ga945Gzm-s2

Karta Graficzna:Palit GeForce 8600GT

Ram: GoodRam 1Gb chyba 700MHz

Zasilacz: iBox 400W

Dysk:(nie pamiętam ale to niema większego znaczenia bo on pracuje)

Wg tej listy: http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=2467 niema E5500. Możliwe, że zasilacz zrobił swoje. Możesz jeszcze u znajomych sprawdzić tego D925 czy działa.

Jak chyba napisałem że nie działało już na d925 a poza tym wstawiłem nowy procek zasilacz był wymieniany z pół roku temu.Procek ten E5500 ma LGA 775 taktowanie 700 Mhz max dla płyty 1066 Mhz to jakim cudem może niepasować.I napisałem także, że system się zaciął i wyskoczył błąd od biosu zapamiętałem tylko to “BIOS Recoverning” coś takiego pozniej komputer sam się wyłączył.

WITAJ-tutaj kolega ma racje Wg tej listy: http://www.gigabyte.com/support-downloa … x?pid=2467 niema E5500. Możliwe, że zasilacz zrobił swoje. Możesz jeszcze u znajomych sprawdzić tego D925 czy działa.

mnie się wydaje(chyba,że jestem w błedzie) iż ta płyta http://www.arest.pl/produkt/8771/GIGABY … lasciwosci DUALA nie obsługuje ,ale ja bym sprawdził jeszcze na innym zasilaczu czy ruszy

Napisz drukowanymi bo chyba niedowidzicie CZY NA E5500 CZY NA D925 NIE DZIAŁA !!

NO I PO CO TE NERWY forum jest od tego zeby podpowiadać swoje uwagi KOLEGA dał swoją rade a ty zaraz się pienisz, to w takim razie jak wszystko chodzi i wiatraki i dyski to może być karta

Pożycz od kogoś normalny zasilacz i sprawdź. Pewnie przy okazji warto sprawdzić kartę graficzną.

Co to za szrot? :expressionless: Sprawdź kompa na jakimś normalnym zasilaczu…

Zawiozłem do serwisu sprawdzili wszystko po kolei okazałow się że to płyta główna padła a nie jakieś zasilacze karty czy inne kosmiczne żeczy przez was napisane.Kolega up wyżej, szrot to ty masz to jest zasilacz średniej jakości nie każdy ma kompa pod crysis 2 i niemusi mieć 500W najlepiej chiftec pro i wogóle.Z góry dziekuje za waszą wachową pomoc ;].

Wymieniłem Ci opcje które najłatwiej sprawdzić. Gdybyś tego dokonał i problem nadal występował, bardzo łatwo można by stwierdzić, że to płyta główna lub procesor. Tyle, że procesor wymieniałeś, więc w takiej sytuacji wszystko wskazywałoby na płytę. Niestety nie byłeś skory do współpracy. Wybacz, ale szklana kula mi się zgubiła, więc nie mogłem przewidzieć od razu co nie działa.

Po drugie, zasilacze I-Box znajdują się na czarnej liście, są po prostu słabe, żeby nie powiedzieć tragiczne. Za tą samą cenę (a może i mniej?), miałbyś porządnego Fortrona 350W, o wiele lepszego niż te Twoje “magiczne” 400W. No, ale to Ty wiesz w końcu lepiej :roll:

Czarna lista napisana przez dziecko neo któremu się nudziło bo tibia nie działała może jak Bóg wszechwiedzący nie jestem ale miałem też zasilacz z czarnej listy niejaki Deer a pociągnełem na nim 4 lata z GeForcem 8600 co dużo wymaga od zasilacza.

Nie rozumiesz idei. Zasilacze z czarnej listy nie padają od razu (chociaż może i to się zdarzyć), ba, potrafią pracować bezawaryjnie przez lata (wyjątki). Tyle, że mogą również paść w najmniej oczekiwanym momencie, a do tego nie posiadają zabezpieczeń (lub posiadają trefne). Pół biedy jeśli padnie sam zasilacz, niestety zasilacze z czarnej listy najczęściej pociągają za sobą inne podzespoły, takie jak płyta główna, procesor, pamięć, dysk… Przyjemnie?

Dlatego nie bardzo rozumiem czym się kierujesz, obrażając osoby którego takowe listy tworzyły. Zwłaszcza, że są one poparte doświadczeniami naprawdę wielu użytkowników. Zastopuj trochę. To, że kupiłeś marny zasilacz to tylko i wyłącznie Twój problem. W tej samej cenie miałbyś “pewniaka”, ale kolejny raz powtórzę, Ty wiesz lepiej :wink:

I jeszcze zapomniałem dopisać jeżeli to by był zasilacz to czemu bym miał napiecia na dyskach wiatraczkach i napędzie. A co do karty graficznej to jakby poszła to by się spaliła raczej nic innego w kartach się nie dzieje tak samo wiatraczek na grafie pukał. I jeszcze jak zadzwoniłem do serwisu to koleś powiedział żebym wyjoł wszystko podpięte po płytę nie było żadnego sygnału od płyty to wiadomo odrazu co było. Nie jestem jakimś czereśniakiem nieznającym się na tym chodzę do technikum teleinformatycznego(coś takiego jak informatyk tylko zajmujący się sprzętem komputerowym). Każdy zasilacz jest dobry zależy na jakim komputerze jak bym wsadził takiego ibox pod quad 3 na rdzeniu do tego 260gts to by napewno podzedł. Raz już miałem zepsuty zasilacz to wogóle komp nieodpalał a w tym wypadku odpalał tylko bios niewstawał. Nie myśle, że jestś jakimś kolesie wyrwanym z plantacji buraków cukrowych i znasz się na tym.Więc ci doradze niekieruj się żadnymi czarnymi listami bo to sa plotki wysane z palca.Na jednym forum jak podałem objawy to na 99% procesor i co 1% płyta głowna.

Jeśli chodzisz do technikum teleinformatycznego i uważasz, że każdy zasilacz jest dobry, wróżę Ci naprawdę świetlaną przyszłość w zawodzie. Już wiem skąd się biorą zestawy na allegro z produktami “zasilaczopodobnymi” :wink:

W kompie wszystko może szwankować, w końcu to tylko elektronika…

Nie wiem kto Ci takich bajek naopowiadał ale paść może zasilacz każdej marki, nawet taki Enermax, Seasonic czy też Chieftec (P.S. od kiedy to on jest wyznacznikiem jakości pierwszej klasy zasilaczy? :lol: ). Kwestia tylko w tym, że takie zasilacze jak się popsują, to nie niszczą podpiętego do kompa sprzętu…Pomijam już fakt sprawności, kultury pracy, długiego okresu gwarancyjnego, niższych rachunków za prąd i bezpiecznego overclockingu…Zresztą co ja Ci będę tłumaczył? Popracuj trochę w branży, to też sobie wyrobisz opinię o takich tworach zasilaczo-podobnych…