Problem z komputerem - ciągle "nieprawidłowa operacja&q

Mam duży problem z komputerem. Nie wiem co się dzieje. Przeinstalowałam systemu tydzień temu, ale to nic nie dało. Cokolwiek nie zrobię zaraz wyskakuje informacja, że explorer wykonał nieprawidłowa operację i wszystko się zamyka. Nie mogę wypalać płyt w Nero, bo od razu wyskakuje, że Nero wykonał nieprawidłowa operację, nie mogę również ogladać żadnych filmów, bo każdy z programów odtwarzających filmy zamyka się od razu, bo oczywiście wykonana został nieprawidłowa operacja.

Powstało kilka dziwnych katalogów alfanumerycznych, których w żaden sposób nie da się usunąć, nawet poprzez Killboxa.

Co kilka minut wyskakuje okienko “Posłaniec” i mimo wyłączenia tej opcji w Panelu Sterowania nadal wyskakuje.

Nie wiem co mam dalej robić. Bardzo proszę o pomoc.

spyware z kodeków divx (zazwyczaj)

Aha i jeszcze to

też do usunięcia

Niestety nic nie pomogło. Zrobiłam już wszystko co pisaliście, łącznie z odinstalowaniem starych sterowników od karty graficznej i zainstalowałam nowe.

Nadal nie mogę oglądać żadnych filmów, bo od razu wyskakuje okienko, że explorer wykonał nieprawidłową operację, nadal nie mogę nawet kliknąć na dysk D, czy E, żeby obejrzeć zawartość dysku, bo od razu wyskakuje to samo okienko i zawartość dysku od razu niknie i wizualnie nic w nim nie widać. Nadal nie można wypalić żadnej płyty w Nero, bo jak tylko załączam dowolny film, żeby go przenieść na płytkę, od razu wyłącza się w sekundzie cały program Nero.

Proszę o pomoc w tej sprawie.

Przeinstaluj kodeki. Gdy i to nie zadziała usuń kodeki i używaj programu VLC Media Player.

Usunęłam wszystkie kodeki i używam programu VLC Media Player. Jest nieźle jesli chodzi o odbieranie filmów. Wreszcie chodzą !!

Niestety nadal nie da się wypalać płyt i nadal nie mogę nawet kliknąć na dysk D, czy E, żeby obejrzeć zawartość dysku, bo od razu wyskakuje to samo okienko i zawartość dysku od razu niknie i wizualnie nic w nim nie widać.

Czy w tej kwestii ktoś jest w stanie mi pomóc?

może to jest żródłem twojego problemu, choć wszystko wskazywałoby raczej na jakiś nierozpoznany przez HJ wirus

Device Detector 2. System Tray application which gets installed by the Olympus DSS Player Pro (Digital Speech Standard) voice playback software. Using a USB or Serial connection, DSS Player Pro enables the user to download onto his PC, digital voice recordings made on an Olympus DS-3000; the software also enables you to email the recordings directly from the DS-3000. Device Detector 2, DEVDTCT2, automatically detects when the end-user has come back to base and plugged his DS-3000 into his PC, at which point it starts the application that was set up to handle the DS-3000 and its stored digital voice recordings, typically DSS Player Pro.

Recommendation :

As of November 2002 this System Tray application is a nightmare – it causes many programs to freeze, Outlook in particular, and sometimes the whole PC freezes. When the problems occur, the only way to properly recover is in most cases to reboot the PC. Avoid – disable with The Ultimate Troubleshooter and manually start the Olympus DSS Player Pro software through “Start \ Programs”.

czy nadal tworzą się te katalogi? Sprawdź. Jeżeli tak, to najprawdopodobniej masz keyloggera. Wstaw loga z SR.

Niestety nie mam pojęcia o co w tym chodzi :frowning:

Złączono Posta : 23.02.2007 (Pią) 9:42

Nie katalogi są tylko cały czas te same. Nie tworzą się nowe.

Mają 0 bajtów Jeden z nich tak się nazywa:32cc491e80d24fdb2f9 (sp1). Nie wiem jak się wstawia loga z SR.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654 zobacz w to miejsce

chodzi o to - C:\Program Files\Olympus\DeviceDetector\DevDtct2.exe

this System Tray application is a nightmare – it causes many programs to freeze, Outlook in particular, and sometimes the whole PC freezes.

  • czyli - ten programik w trayu to prawdziwy koszmar - powoduje

zamrażanie się wielu programów, w szczególności outlooka, a niekiedy

zamraża i cały system

jeśli będziesz potrzebował olympus dss playera, możesz go zawsze wystartować ręcznie, najlepiej więć odhacz opcję startowania DevDtct2.exe z systemem

Ale to jest tylko program do dyktafonu Olympus wraz ze sterownikami. Mam go od kilku lat w komputerze domowym i w biurze i nigdy nic się nie działo. Po przeinstalowaniu systemu 2 tygodnie temu od samego początku były problemy z komputerem takie jak opisywałam powyżej, a sterowniki od dyktafonu i program z oryginalnej płyty od Olympusa wgrałam dopiero 3 dni temu, zeby zgrać parę rzeczy do komputera. Więc wydaje mi się, ze tu nie chodzi o Olympusa. Ale oczywiście dla pewności usunę to co trzeba.

Złączono Posta : 24.02.2007 (Sob) 10:30

To jest ucięty log. Powtórz i wstaw całego (więcej cierpliwości).

Na wszelki wypadek przeskanuj kompa: http://www.ewido.net/en/. Poczytaj ten wątek, może to coś pomoże: http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=66819

Niestety ten link nie działa. Wyskakuje następująca informacja

"IPS Driver Error

There appears to be an error with the database.

You can try to refresh the page by clicking here"

Przeskanowałam komputer w tym programie AVG Anti Spyware i wyszło mi 89 zainfekowanych plików, ale nie wiem jak się je usuwa.

Proszę o pomoc.

Złączono Posta : 27.02.2007 (Wto) 19:57

Oczywiście klikam na “here”, ale nic się nie ładuje :slight_smile: