Problem z komputerem(migotanie obrazu) - działa bez sterów

(Heldan0) #1

Witam,

mam problem, ni z tego ni z owego zaczął mrugać ekran. Zrestartowałem komputer i do momentu zalogowania jest ok, później miganie. W trybie awaryjnym problem nie występuje. Zobrazowane na filmiku:(najpierw wchodzę w tryb awaryjny)

http://youtu.be/M4VMw_Ngh9w

Co mogło się stać?

(rgabrysiak) #2

Cześć

Na początek spróbuj przeinstalować sterowniki do karty graficznej.

Jeżeli problem będzie dalej występował, sprawdź kartę na innym komputerze.

(falcon89) #3

Najprawdopodobniej problemem są sterowniki (w awaryjnym wszystko jest ok). Odinstaluj sterowniki, wyczyść pozostałości po nich za pomocą Driver Sweeper. Jeśli miałeś najnowsze sterowniki to zainstaluj starszą wersje (jeśli miałeś starszą wersję to zainstaluj najnowsze).

(Heldan0) #4

Tylko dziwne jest to, że wszystko działało przez ponad 2 miesiące na tych sterownikach które mam. I nagle bum. Ok przeinstaluję z trybu awaryjnego, ale dlaczego tam jest ok?

(falcon89) #5

W trybie awaryjnym nie są ładowane sterowniki do obrazu, tylko podstawowe potrzebne do działania systemu (jest ustawiona najniższa rozdzielczość i dlatego wszystko jest powiększone).

(Heldan0) #6

Po odinstalowaniu sterowników działa, po zainstalowaniu z powrotem nie. Ani na starszych ani nowszych nie działa. Co mam zrobić? Nie mam gdzie sprawdzić karty? To na pewno ona?

(fiesta) #7

heldan , proszę konkretnie zatytułować wątek (tytuł ma sugerować o co dokładnie chodzi w treści postu). Zignorowanie prośby będzie skutkować usunięciem wątku z forum.

(rgabrysiak) #8

Cześć

Jeżeli nie masz jak i gdzie sprawdzić karty to raczej nie ma innego sposobu aby upewnić się czy karta jest sprawna czy uszkodzona.

Po objawach widocznych na filmie i fakcie że działa ona poprawnie bez sterowników można stwierdzić że prawie na pewno jest z nią coś nie tak.

Nie wiem jaką masz kartę ale jeżeli jest to karta NVIDII z serii 7,8 bądź 9 to nie ma co się dziwić że nie działa ona poprawnie.

Karty z tych serii często miały problem z układami BGA.

(Heldan0) #9

Niestety masz rację, to Nvidia 8800 GT.

Rozumiem, że tylko wymiana. Możecie coś polecić, pod ten sam port, może być trochę lepsze.

Dodaję specyfikację komputera. Mogę trochę doinwestować i trochę go podrasować dla nowszych gier. Już jakiś czas nosiłem się z wymianą kilku części.

Wiem, że dysk i napęd zostawię, więc nie wymieniałem. Reszta za pewne do wymiany, jeśli tak to na co? A może można zostawić np. płytę główną i wymienić tylko procka, kartę i ram?

Specyfikacja:

Intel Core 2 Duo CPU E4500 2.20GHz Socket 775LGA

Gigabyte P35-DS3 P35/G33/G31

DDR2 Dual 4096 Frequency 400MHz

Uszkodzona: NVIDIA GeForce 8800 GT

Zasilacz Pentagram SilentForce 500W

(falcon89) #10

Niema sensu inwestować w podstawkę 775, zmień samą kartę graficzną i pomyśl o wymianie komputera (płyta, procesor, ram) w przyszłości.

Ile możesz wydać na kartę?

Jaki to dokładnie model zasilacza?

(Heldan0) #11

O zasilaczu wiem tylko tyle z faktury. Na kartę mogę wydać do 1000, ale czy opłaca się tak zrobić. Czy ona Później będzie pasowała do innego komputera - gdy wymienię resztę podzespołów?

(falcon89) #12

Otwórz komputer i sprawdź na samym zasilaczu (na przykład http://obrazki.elektroda.net/83_1270237381.jpg).

Jeśli zamierzasz zmienić komputer w niedalekiej przyszłości to tak (tylko przydałaby się informacja o zasilaczu).

Bez problemu, karta jest na PCI Express (to obecnie obowiązujący standard).

(Heldan0) #13

Model zasilacza to: GP PS550BP

Czy karty graficznej nie da się naprawić? Dzisiaj gdy włączyłem komputer to przez chwilę było ok, dopiero gdy włączyłem filmik na próbę to znów zaczęło migotać. Dodam, że mogę wykluczyć kabel i monitor, bo na telewizorze efekt jest taki sam. Pozostaje tylko karta? Jeśli tak to jaką wybrać przyszłościowo? W czerwcu będę za pewne wymieniał resztę podzespołów. Ja myślałem o czymś takim. Co sądzicie o tych kartach?

http://www.morele.net/inventory/info/wAMmoH/

(falcon89) #14

Chcesz kupić samą kartę czy cały komputer?

(Heldan0) #15

W tej chwili jeśli nie można jej naprawić to samą kartę, ale wiem, że w czerwcu będę kupował resztę, więc chcę żeby później była odpowiednia do nowego komputera(nie tylko portem, ale i wydajnością)

W tamtym linku jest komputer o jakim myślałem na czerwiec, a teraz kupiłbym tylko tamtą kartę(lub inną jeśli polecicie)

(rgabrysiak) #16

Cześć

Karta o której piszesz czyli GeForce GTX 660 Ti moim zdaniem w porządku choć nie wiem czy obecny procesor który posiadasz jej nie spowolni.

(Heldan0) #17

Ale gdybym później ją przełożył do tej konfiguracji, którą zaprezentowałem to by było ok?

I jeszcze jedno, co może być przyczyną uszkodzenia? Czy może być tak, że np: zasilacz jest do dupy i jak włożę nową kartę to też padnie?

Dodane 26.01.2013 (So) 12:41

Nowość w temacie, dlatego post pod postem.

Uruchomiłem dzisiaj komputer i wszystko działa. Wczoraj działało ale tylko ok 5 minut i znów się psuło. Dzisiaj od godziny gram w gry i jest ok. Kupować kartę czy nie? Jak sądzicie?

(rgabrysiak) #18

Cześć

Jeżeli na razie wszystko działa to wstrzmaj się z zakupem, jeżeli problem powróci i będzie uciążliwy wymień kartę.