Problem z Komputerem[new]

Witam, mam problem z komputerem(juz od 1 miesiąca) i nadal nie mogę se z nim poradzic, co jakiś czas wyłancza mi sie sam komputer. Zrobilem juz formata oraz oczyscilem caly komputer ale dalej mam ten sam problem :confused: po tym jak komputer się wyłączy, jest taki dziwny dzwięk jakby alarm… po tym jak chcę włączyc na nowo komputer to muszę wyłączyc z zasilania i na nowo włączyc. Co mam zrobic zeby komputer mi sie tak nie wyłanczal? Moze mam cos poszperac w biosie przy temp. komputera?

Z programu Everest Ultimate daj odczyt z czujników (w programie komputer->czujnik).

Sprawdź napięcia w Biosie - okno PC Health Status (lub inne w stylu Hardware Monitor).

Jaki jest sygnał? Długi piszczący czy kilka krótkich?

kilka krótkich tak 1 s sygnał a potem 1s odstęp…

Policz dokładnie te sygnały i sprawdź czego dotyczą: http://students.mimuw.edu.pl/SO/Projekt … html#sound

ja mam 2 ciągłe krótkie ale nie mogłem tam znaleźć takich sygnałów

po ściągnięciu tego programu wszedłem w komputer -> czujnik:

Płyta główna 37*C (99*F)

Procesor 74*C (167*F)

Coś się Tobie procesor przegrzewa. W evereście, sprawdź jeszcze jaka jest prędkość obrotowa wentylatora na procesorze. Rozkręć obudowę, oczyść w razie czego wiatrak. Zobacz, czy nic go nie blokuje. Jak możesz to zmień pastę termoprzewodzącą (może jest jej za mało, albo za dużo).

A jaki zasilacz?

Przeskakuje z 3924 na 4018 RPM

juz rozkręcałem i przeczyscilem caly komputer i dalej to samo… 2 krótkie sygnały - co to oznacza?

Miałam podobną sytuację,wyjęłam kość ram, przeczyściłam gniazdo i problem znikł:)

Spróbuj,może pomoże.

W przypadku biosu AMI: błąd parzystości RAM

W przypadku biosu AWARD: błąd ustawień CMOS

W obu przypadkach, załaduj w biosie ustawienia bezpieczne.

W przypadku BIOSu AMI, jeżeli Masz kilka modułów pamięci, zobacz co się dzieje przy pojedynczym module (sprawdź na każdym z osobna).