Problem z komputerem po zainstalowaniu aktualizacji

Witam

Po zainstalowaniu aktualizacji komputer pokazuje na przemian błędy 6B i A0.

Nie można też go naprawić, ponieważ wyskakuje komunikat z błędem 0xc0000017, aby włożyć płytę i naprawić komputer, lecz nawet przy włączonej płycie wyskakuje na przemian komunikat z błędem 0xc0000017 i “Uruchom narzędzie do naprawy systemu”. W tej chwili to mam dostęp tylko do BIOSu.

Aktualizacje to było coś do wspomagania net framework 4.0. Wcześniej kilka dni nie mogły się zainstalować, a wczoraj bez problemu się zainstalowały, a dzisiaj BSOD’y…

Hej,

:arrow: A co się dzieje, gdy uruchomisz narzędzie naprawy systemu? Udaje się je uruchomić?

:arrow: Czy jest możliwe uruchomienie trybu awaryjnego systemu?

Pozdrawiam,

Dimatheus

uruchamiając narzędzie naprawy właśnie ten błąd 0xc…17 wyskakuje i każe włożyć płytę. Nawet jak jest włożona.

Chcąc wejść w tryb awaryjny pokazuje mi okno wyboru co ma się pierwsze włączać…tak jakby F8 działa mi zamiast TAB…

Dodane 12.12.2012 (Śr) 20:59

Problem ogarnięty. Najpierw podłączyłem dysk pod inny komputer. Sformatowałem tam partycję C, ale błąd wyskakiwał nadal, a więc zainstalowałem od nowa BIOS :smiley: pomysł zadziałał i włączam instalacje, a tu system nie może zrobić partycji, a więc zainstalowałem na pendrive GParted LiveCD i sformatowałem partycję tym programem. Włączając instalację nie formatowałem dysku i już wszystko działa xD. Tylko od teraz będę instalować aktualizacje ręcznie…

P.S. Jakby się komuś popsuło tak samo to wystarczy pobrać ROM BIOSu i zaaktualizować BIOS nawet do tej samej wersji. Później wkłada płytę i jeżeli chce sformatować tylko partycję C, a nie działa to musi zrobić pendrive bootable z programem GParted i w GParted sformatować tą partycję (NTFS), a jeżeli chce cały dysk to myślę że wystarczy skasować za pomocą Windowsa wszystkie partycje i założyć od nowa

Hej,

Najważniejsza kwestia, czy komputer faktycznie startował z płyty czy nadal uruchamianie systemu odbywało się z systemu zainstalowanego na dysku.

Pytanie, czy przypadkiem nie za szybko naciskasz ten klawisz - generalnie trzeba się wstrzelić w odpowiedni moment - zaraz po zakończeniu procedur sprawdzania sprzętu przez BIOS’u (ewentualnie EFI), w czasie uruchomienia programu, który zaczyna bootować system operacyjny.

A możesz troszeczkę jaśniej? Co dokładnie zrobiłeś - zaktualizowałeś BIOS płyty głównej?

To akurat nie ma znaczenia, bo trudno będzie znaleźć poprawkę, która mogła spowodować błąd. Aczkolwiek jestem zdania, że to tylko zbieg okoliczności - problem wyglądał na bardziej skomplikowany, więc nie sądzę, że spowodowany był aktualizacją systemu operacyjnego.

Trzeba pamiętać o jednym - że każda aktualizacja firmware’u wiąże się z ryzykiem uszkodzenia sprzętu i jako taka nie powinna być z automatu proponowana, gdyż może narobić więcej problemów i całkowicie unieruchomić sprzęt.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Klikałem dobrze. BIOS wyczytywał dysk jako popsuty (po przez ten komunikat). W ogóle nie startowała płyta. Ten TAB był przestawiony, bo próbowałem wiele razy, a nawet klikałem czasem bez przerwy nawet szukałem innych klawiszy, ale bezskutecznie. BIOS pobrałem ten sam, bo był najnowszy i zainstalowałem tak jak aktualizacje, a jeżeli pobrałem ten sam bios to już nie była to aktualizacja tylko przeinstalowanie. Wtedy zaczęła działać normalnie, ale w dysku się partycje chyba uszkodziły czy coś i dopiero tym GParted przy ustawieniu od nowa Systemu pliku zaczęło działać, bo nie chciałem całego dysku formatować. Wcześniej w systemie Framework 4.0 problem miałem z nim, dlatego że nie chciał się zainstalować. Później się ręcznie zainstalował i było okej. Wyszła łatka do tego Framework’a i Nie chciała się zainstalować. Więc odinstalowałem i zainstalowałem od nowa Framework. Komputer okej był. Później zainstalowała się łatka i po tym komputer przestał właśnie tak działać.

Hej,

Czy po aktualizacji BIOS’u wszystko wróciło do normy? Czy do BIOS’u i sekwencji uruchamiania udaje się wejść przy pomocy standardowych klawiszy?

Samo działanie komputera - problemy z Frameworkiem i łatkami do systemu - wskazuje na jakiś poważniejszy problem sprzętowy albo obecność w systemie niepożądanego, szkodliwego oprogramowania. Warto by przeskanować system Dr.WEB CureIt! 8.0 i Malwarebytes Anti-Malware.

Pozdrawiam,

Dimatheus