Problem Z Komputerem, Samoistne się resetowanie

Witam,

Od dłuższego czasu nęka mnie problem , mój komputer samodzielnie się restartuje, wyskakuje błąd na niebieskim tle i uruchamia się ponownie.

Przy Właczaniu komputera za każdym razem się tak robi, lub wyskakuje napis na czarnym tle związane coś z dyskiem, lub też wyskakuje “scaning Devices” przy którym komputer i tka się nie właczy. Dopiero za którymś razem udaje mi się go odpalić myślę ,żę to problem z Biosem ale to tylko moja hipoteza bo jestem w tych sprawach jak widać zielony, .Nie wiem jak wytłumaczyć wam ten błąd… . Proszę o pomoc!

Pozdrawiam Pirek

Pireek ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Myślę, że to nie jest problem z BIOSEM tylko ze sprzętem, ale nic pewnego nie powiem. Musisz podać kod błędu z niebieskiego ekranu (blue screena). Aby mieć czas na odczytanie go lub zrobienie mu zdjęcia telefonem musisz: wejść we właściwości systemu, zakładka zaawansowane. Kliknij przycisk ustawienia w polu uruchamianie i odzyskiwanie i odznacz opcję automatycznie uruchom ponownie. W ten sposób ekran nie zniknie od razu. Zrób mu zdjęcie lub spisz kod błędu i wrzuć na forum.

Jeżeli chodzi o bsod, to możliwe, że walnięta jest któraś z kości ram. Ściągnij program memtest i włącz test na dwie godzinki. Jeżeli znajdzie jeden błąd, to będzie to dyskwalifikować daną kość, więc najleiej jakbyś testował każdą oddzielnie. Dodatkowo może być to też problem ze sterownikiem, lub programem antywirusowym, tak więc odinstaluj po kolei każdy sterowniki, przeczyść rejestr i zainstaluj ich nowszą wersję. To samo zrób z antywirusem.