Problem z komputerem wyłącza się/resetuje


(prosto1995) #1

Witam kupiłem komputer używany jakiś tydzień lub 2 temu wszystko było ok do czasu jak przywróciłem  ustawienia fabryczne w biosie.

Pc dziwnie się zachowywał wyłączał się nieraz resetował , dzisiaj odpalam a tu komunikat , że podkręcanie podzespołów nie powiodło  się , zaznaczam , że nigdy nic nie podkręcałem zrobiłem ustawienia fabryczne biosu i nagle się wyłączył nie mogłem nic zrobić na nic nie reagował zielona lampka tylko migała na płycie głównej, odłączyłem od zasilania na 5 minut włączył się ponownie na 5 sekund i nic się nie dało zrobić  ponieważ drugim razem już na nic nie reagował, rozebrałem porobiłem zdjęcia płyty głównej , zasilacza w środku wszystko wygląda ok , złożyłem i ponownie działa około 2 godziny nic się nie dzieje  , nie mam możliwości sprawdzenia na innym zasilaczu , myślę jednak , że mogą być to ustawienia w biosie dodaje zdjęcia i filmik 

Dodam , że jak odbierałem komputer ustawienia były całkiem inne CPU VOLTAGE MODE bylo na 1300 lecz ja się nie znam na tych ustawieniach więc wole nie grzebać.

Podaje link do zdjęć

http://zapodaj.net/dcdc627768431.jpg.html

http://zapodaj.net/29d754d387e98.jpg.html

http://zapodaj.net/fb0df34a8d227.jpg.html

http://zapodaj.net/79b4136382f89.jpg.html

 

Filmik z Biosu

Zasilacz Antec VP46OP

Płyta główna Asus P7P 55 LX

Grafika HD Radeon 7770

Ram Kingston 4 gb oraz 2 razy po 2 gb

Intel i3 560 3.3ghz

 

 

Chciałem teraz włączyć grę i się wyłączył


(_abrakadabra_) #2

Tak na szybko, skoro ci chodził to po co resetowałeś ustawienia biosu ? To raz, a dwa, z tego co mi się zdaje to zakres napięć dla tego procka to max 1.4V Skoro było ustawione na 1.3 to ktoś już go podkręcał. Maks. temperatura dla procka około 73st z tego co dajesz foty ma max. 62, jednak szoty chyba były robione bez obciążenia - stąd by wychodziło, że jak opalisz grę to się najzwyczajniej w świecie komp resetuje z powodu wysokiej temp. Więc albo wyczyść kuler ze starej pasty i nałóż nową licząc, że objawy miną, albo kup wydajniejsze chłodzenie, bo to co masz do podkręcania się nie nadaje.


(prosto1995) #3

Zmieniałem kolejność dysków i jakoś nie chcący przywróciłem stare ustawienia pare dni temu grając w gta 5 nic się nie działo dzisiaj jednak przy 62 stopniach odpaliłem grę ledwo co się włączyła muliło wszystko nawet okna wolno się zamykały w windowsie , po 20 minutach grania  89 stopni na procesorze.

Dwie godziny grania w black ops3 gta 5 czy inne wymagające gry i nic się nie działo teraz nagle masa problemów.


(MacGregor) #4

Problem to ty masz bo nie słuchasz co do ciebie ludzie mówią. Procesor ci się przegrzewa i musisz coś z tym zrobić. EOT


(prosto1995) #5

Ale komputer nie wyłącza się przy wysokich temperaturach ani w grach normalnie użytkowałem nie było stresu temperatura była 59 stopni i wyłączył się zaczeła  migać lampka zielona na płycie głównej i nie dało się nic zrobić…


(MacGregor) #6

W takim razie bierzesz instrukcję płyty do ręki (lub na ekran ze strony producenta) i szukasz co mrugająca lampka oznacza.