Problem z komputerem "znikający" dysk twardy, problem z WiFi

(Bugajek) #1

Witam.

Chciałbym prosić Was o pomoc.

Mam "mały" problem z komputerem.

Zacznijmy od początku:

Gdy właczam komputer jest wszystko ok, ale po pewnym czasie (bywa to różnie) gdy przeglądam internet bądź jak w coś gram. Czasem dzieje się to codziennie czasem raz na kilka dni, komputer się "zawiesza" moge ruszać myszą, ale system przestaje reagować. Najpierw znika pulpit później pasek aż na końcu bluescreen i restart. Po tym restarcie komputer nie widzi jednego dysku twardego (tego na którym jest system) Drugi jest ok.

Komputer muszę wyłączyć (nie zresetować bo reset nic nie da) właczyć ponownie i jest ok.

Co może być przyczyną tego problemu?

specyfikacja:

System Win 8.1

Dysk twardy SSD 30GB Toshiba (na nim jest system)

Drugi (nie wiem jaki) 160 GB (nie SSD)

Procek Intel Quad Q6600 2,4 GHZ OC@ 3.00GHZ

3GB RAM DDR2

Grafika nVidia GTS 450 1GB 740 MHZ kręcona na 940 MHZ (proc graficzny)

Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny.

(Rafi028) #2

Jaki masz zasilacz marka ?? zrób screen programem HD tune Pro i wrzuć tu.

(Bugajek) #3

screen z HD Tune Pro, dysku, który “znika”

http://ifotos.pl/zobacz/Beztytulu_wnrsxwr.png

Zasilacz Feel I 400W

(MrBeckham666) #4

zasilacz mógł narobić swoje raczej coś z dyskiem albo zasilacz nie stabilny.

(Bugajek) #5

A np. kontroler dysku? Może z nim coś nie tak?

Czasem mam też objawy takie, że np. korzystam sobie z komputera i nagle nie mam połaczenia przez WiFi z routerem.

Dopiero po odzięciu zasilania komputera jest ok.

Dodam, że jak tracę połączenie to karta WiFi w menedżerze urządeń jest widoczna, ale nie wyszukuje sieci.

Wczoraj już dwa razy straciłem tak połaczenie z siecią.

Ogólnie dziwne rzeczy dzieją się z tym kompem, ale prawdopodobnie masz racę. Może to zasilacz.

Bugajek, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.