Problem z komputerem

(Zingo05) #1

witam. mam mały problem z komputerem. otóż włączamy komputer u kumpla i na poczatku wyskakuje takie okno: No signal i cos tam jeszcze ale nie pamietam. Pod tyn napisem są trzy kolrowe paski: niebieski, zielony i czerwony. O co chodzi? Jak zrobic żeby zadziałało. komputer bardzo stary.

(kasmir) #2

sprawdź czy monitor jest podłączony do karty graficznej(czy nie jest poluzowana wtyczka)

(Utrivv) #3

Ten komunikat informuje was że nie ma sygnału video (czyli po prostu albo monitor NIE JEST podłączony do komputera albo komputer się nie włącza albo karta graficzna jest uszkodzona lub coś w tym stylu (np. monitor jest luźno podpięty, nie dokręcony etc).

Czy w tym komputerze palą się diody, wentylator pracuje? Po włączeniu słyszysz krótki charakterystyczny pisk?

Klawiatura miga diodą w chwili włączenia?

Jeżeli tak - po wyłączeniu komputera i odłączeniu zasilania (trzeba wyjąć kabel od zasilacza) wyjmij kartę graficzną i włóż ją ponownie, podłącz monitor i sprawdź raz jeszcze.

Jeżeli to nie pomoże włóż inną kartę graficzną (najtańsze na allegro można dostać za 2zł) i sprawdź ponownie.

(Cosik Ktosik) #4

zingo05 , w poście utrivva , najważniejsze jest to piknięcie podczas włączania komputera, więc zwróć uwagę, czy ono pojawia się. Inną charakterystyczną rzeczą (oprócz przywitania się klawiatury), jest chrobot głowic dysku twardego. Jeżeli pisku nie ma to spróbuj go wymusić, wyciągając najlepiej pamięć i uruchamiając komputer. W tym momencie brak pisku oznacza jakieś uszkodzenie płyty głównej.

Natomiast jeśli komputer na początku włącza się, a znika podczas ładowania windows, to wejdź do trybu awaryjnego i wywal sterowniki. Potem zainstaluj najnowsze (czasami pomaga także zwykła: ostatnia znana dobra konfiguracja).

(Longhorn2009) #5

Skoro komputer bardzo stary to w ogóle sam monitor mógł już odmówić posłuszeństwa.

(kasmir) #6

gdyby odmówił posłuszeństwa nie wyświetlałby komunikatu o braku sygnału

(Lukaszk 89) #7

Przecież zasilanie może być a tylko wtyczka bądź kabel prowadzący sygnał ze stacji mogły się uszkodzić.

A na tym komputerze kumpla działa ten monitor?

#8

zingo05 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif