Problem z komputerem

Witam

Mój kolega ma problem. Komputer uruchamia się normalnie ale zamiast pulpitu jest ekran czarny sieę wyłącza i BSOD.

Z góry dziękuje

Nie jesteśmy wróżkami. Napisz jaki to BSOD (nr błędu i plik, który go powoduje).

Jest napis "System windows nie może… " dalej nie zdążyłem odczytać bo jest on przez 2 sekundy

PPM na mój komp > właściwości > zaawansowane > uruchamianie i odzyskiwanie --> ustawienia > oznacz automatycznie uruchom ponownie > ok.

Wywołaj znowu bluescreen i na dole masz jaki plik go wywołuje i go napisz tutaj. Jak nie będzie pliku to napisz kod błędu.

Wym sęk że nie było kodu błędu na BSOD to był któtki komunikat

W dniu 17.07.2008 , o godzinie 16:04 został dopisany post przez piotrek9550

nie było też plików

Czy tryb awaryjny działa?

Może, spróbuj F8 przy starcie systemu i wybierz ostatnią znaną działającą konfigurację, jak nie pomaga to przywróć system do czasów sprzed awarii: Klik

działa

Jak działa to przywracaj system, albo walcz z BSOD zrób to co adam749 , pisał, aby zobaczyć, co pisze na bluescreenie (to w panelu sterowania).

ja teraz nie mam dostępu do tego kompa

W dniu 17.07.2008 , o godzinie 16:09 został dopisany post przez piotrek9550

aha, system był zainstalowany od nowa

Bez kodu błędu niewiele pomożemy. Możesz sprawdzić pamięć memetstem86: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … est86+3.4a

dysk programem MHDD i zasilacz+temperatury w biosie.

Ram w tym kompie jest od pół roku i raczej nie to Bo pamięci to są Kingstona

Tu nie ma reguły. Mówię, jak działa tryb awaryjny to odznacz to automatyczne uruchamianie po awarii i daj kod błędu. Możesz też spróbować wywalić wszystkie sterowniki i odpalić normalnie komputer.

Parametry:

ECS K7S5A

AMD Duron 1 GHz

512 MB DDR

GeForce 4

Seagate 40GB

DVD Lite-ON

CD-RW LG

W dniu 18.07.2008 , o godzinie 12:06 został dopisany post przez piotrek9550

Sprawdzałęm już się BSOD nie pojawia ale dalej nie ma pulpitu tylko się monitor wyłącza i się resetuje

Nazwij temat konkretnie. Poczytaj zasady pisania na forum.