Problem z komputerem

Chicałbym zrobic reinstall windowsa XP oraz formatu dysku (tak jakby komputer był jak wyszedł ze sklepu) Pomóżcie mi kroczek po kroczku! :frowning: :frowning:

Zobacz tutaj: viewtopic.php?t=953

Wchodzisz w BIOS > advanced BIOS features > first boot device ustaw na CDROM > esc > save & exit setup > Y.

Wkładasz płyte z Windowsem i pokaże się napis żeby kompa z niej wystartować to naciskasz np: spacje.

Następnie robisz wg instalacji na ekranie: Załadują się stery to wciskasz enter, potem f8, potem esc i masz partycje, zaznaczasz C:\ i enter > formatuj na NTFS i dalej wg instrukcji na ekranie.

Najpierw zmień nazwę tematu bo zaraz moderator o to się upomni :stuck_out_tongue:

Po drugie:

Włóż do napędu płytkę z windowsem. Uruchom ponownie komputer i ustaw boot z CD-ROM.

Naciśnij dowolny klawisz do rozruchu płyty.

Poczekaj aż wszystko się załaduje.

Następnie zaakceptuj umowę.

Usuń bieżącą partycję, zrób nową i zaznacz aby tam został zainstalowany windows - najpierw sformatuje się dysk - musisz wybrać Wolne czy Szybkie formatowanie - potem już z górki będzie wszystko jasno napisane - wprowadzanie klucza produktu, tworzenie konta użytkownika itp.

Chyba jasno wyjaśniłem :stuck_out_tongue:

Adam a to mi też zainstaluje od nowa XP?

Tak. Po “formatuj na NTFS i dalej wg instrukcji na ekranie” następuje instalacja Windowsa.