Problem z komputerem

problem tkwi w tym że gdy wpięte mam 1gb RAM (1 kość) to komputer nie działa, a działał ponad rok bez zarzutu. Wymieniłem ową kość na starą 512MB i komputer chodzi, mam dwa sloty na pamięć RAM jednak gdy wsadzę dwie kości komputer nie chce się uruchomić. Sprawdzałem u kolegi kostke 1GB i u niego normalnie odpalił komputer i dodało do pamięci ten 1GB

W czym tkwi problem? na pewno nie jest to ograniczenie slota np do 1GB poniewaz jak juz wspominałem na tej kości komputer działał już ponad rok. Swego czasu działał razem na 2 ale pewnego dnia nie chciał się włączyć więc próbowałem rozne urzadzenia po kolei i gdy odpiąłem te 512 to działał sobie na 1gb rok. Wczoraj znowu nie działał, próbowałem zmieniac dysk, karte graficzna, i gdy zmienilem ramy z tej 1gb na stare 512 ktore wczesniej wyjalem to teraz chodzi…

Sytuacja jest dziwna, kogo sie pytam to nikt nie potrafi tego wytłumaczyć, co o tym myślicie? dzięki za każdą sugestię

bateria-bios-napiecia na ramach (i taktowanie)

pain3hp ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

zrób testy memtestem 86+