Problem z komputerem

(Zbych ) #1

Wrusów nie ma , hijack this czysty , konserwacja kompa wykonana łacznie z wymianą baterii, napięcia mierzone miernikiem w normie, test pamięci prawie 4 godzinny bez błedów, a komp szaleje, tzn. czasami pracuje cały dzień i jest ok a czasmi to normalnie szału idzie dostać mysz i klawitura przestają reagować (podmiana na inny zestaw nic nie daje)tylko reset wtedy działa, normalnie to już nie mam pomysłu co to może być , w tej chwili komp pracuje na minimum sprzętu tzn. jeden napęd cd, flop, karta dzwiękowa i graficzna i już dzisiaj zaliczył zwisa, dziennik zdrzeń od kilku dni te same błędy , wynika z tego że każde urządzenie w kompie powoduje błąd

18vk.th.jpg22fb.th.jpg37so.th.jpg

44gk.th.jpg53is1.th.jpg

i co z tym zrobić , pewnie kompa wymienić całego.

(Duch) #2

mnie to wygląda na awarie płyty głównej :roll:

(Bartlomiej Kwiatkowski) #3

Zbychu, może spróbuj dojść do minimalnej ilości urządzeń (w BIOSie wyłącz wszystko, co można, np. dodatkowe dyski, napędy, zintegrowane peryferia, porty usb itp). Wtedy daj jakieś bezpieczne albo fabryczne ustawnienia BIOSu i sprawdź czy działa wszystko ok.

Potem metodą małych kroczków po kolei uruchamiaj to, co w BIOSie wyłączyłeś i sprawdzaj po włączenie każdego urządzenia (metodą eliminacji).

(JNJN) #4

A ja spytam po czym to się dzieje.

Czy zasilacz podmieniłeś na mocniejszy i sprawdziłeś.

Czy postawiłeś świeży system na nowo.

Wrzuć do googli i poczytaj.

Winmgmt

Tu

(Zbych ) #5

wszysko wypięte i wyłaczone pozstała tylko karta grafiki, dysk twardy jedna pamiątka przemiennie z drugą i przemiennie klawatura albo mysz i dalej te same błędy i tyle samo

mnie sie też tak wydaje

chyba że coś z hdd jest nie tak , może uda sie sprawdzić na innym

czasem kiedy wogóle komp podczas rozruchu nie może zaskoczyć wyświetlany jest komunikat “FDC failure” nawet kiedy nie ma podpiętej stacji dyskietek , z tego co wyczytałem jest to uszkodzenie kontrolera stcjii dyskietek , czasem pomaga porusznie jednoską , taśmy są na 100% sprawne i podociskane kilka razy wymieniane na inne. Pewnie bede zmuszony zainwestować w nową płyte gł.

(Bartlomiej Kwiatkowski) #6

to może wyłącz w BIOSie ‘Floppy Drive Controller’…

…ewentualnie upgrade BIOSu…

(Zbych ) #7

ad1 zasilacza nie podmieniałem ale sprawdzony miernikiem i napięcia ok (update) zasilacz wymieniony i dalej te same błędy

ad2 nie system nie zaświeży od lutego ale dzieje sie tak od jakiś 2 tygodni

do kompa nic nie było dokładane i ten sam sprzęt

ad3 poczytałem ustawiłem według zaleceń i dalej te same błędy

nic to nie zmienia , również bios spradzone na trzech różnych wersjach

(Bartlomiej Kwiatkowski) #8

z ciężkim sercerm to mówię, ale ja się poddaję w tym momencie :frowning: