Problem z komputerem

Witam, piszę do Was, bo mam problem ze swoim komputerem. Nie jest on najlepszy, przeciwnie, nie ma się czym chwalić; jego parametry:

Windows XP,

Procesor 1,3 GHz

RAM 128MB

Dysk twardy (tymczasowo 10GB)

Gdyby były potrzebne jakieś inne parametry, to napiszcie, jakie i gdzie mogę to sprawdzić.

Teraz, na czym polega mój problem.

Większość gier, które instaluję na moim komputerze powodują po uruchomieniu zawieszenie systemu i są to gry, które powinny działać bez problemu (wcześniej bez problemów chodziła mi m.in. FIFA 2005), chciałem zagrać w grę International Volleyball 2006, której wymagania były 400MB wolnego miejsca na dysku, procesor min. 750 i 128 RAM, a więc jest to gra, która powinna mi działać. Inna sprawa, która mnie bardzo dziwi to to, że komputer zawiesza mi się nawet, kiedy gram w malutkie minigry ściągnięte z internetu, zrobione w DOSie (chyba - bardzo proste gry na małym czarnym ekraniku). Nie wiem, co może być tego przyczyną. Może to, że nie mam zainstalowanych sterowników graficznych? (ale FIFA 2005 działała bez żadnych sterowników). Jeżeli chodzi jednak o sterowniki, to bardzo proszę o podanie linku, skąd można je ściągnąć i nazwę (czy też rodzaj).

Bardzo proszę o pomoc :frowning: ,

Pozdrawiam

Napisz jaką dokładnie masz kartę graficzną.

NVIDIA GeForce2 MX/MX 400

Mam nadzieję, że to wystarczy, w sumie ja się prawie nie znam na sprzęcie :smiley:

http://www.nvidia.pl/object/winxp-2k_archive_pl.html

Zjedź na sam dół strony i wybierz wersję np.61.76

Ponadto po ich instalacji i restarcie komputer kliknij

Start>Uruchom> i wpisz dxdiag i w zakładce Ekran wykonaj te trzy testy.I napisz jaką masz wersję DirectX.

DirectX 9.0c

DirectX nasz najnowszy.

Napisz po insatlacji i testach czy wszystko działa.Jeżeli niebędzie

to będziemy szperać dalej.

Pozdrawiam :slight_smile:

Zrobiłem wszystko, tak jak mi powiedziałeś i teraz wszystko działa bez zarzutów. Gra International Volleyball 2006 wcześniej trochę przycinała jeżeli chodzi o samo menu, po czym komputer się zacinał. Teraz chodzi płynnie, nie zawiesza się i wszystko jest super. Naprawdę, nie wiem, co powiedzieć! Może po prostu: Dziękuję serdecznie :smiley:

Pozdrawiam ciepło

Witam, mam podobny problem ze swojim komputerem.Parametrami również niezbyt moge sie pochwalic bo to:1,3 GHz 512ram i radeon9600, również posiadam gre international volleyball 2006, problem w tym ze ta gra strasznie muli jagbym miał za słabego kompa :frowning: a przeciez z takimi wymaganiami to ąz smieszne ze ona normalnie nie chodzi. wiec moze to tez cos ze sterownikami bo ja je z neta brałem, jesli mozecie pomóżcie mi poszukac tych sterów plz :frowning: mam directx 9.0c

gulchynsky proszę poprawić temat na konkretny, obrazujący problem, używając opcji Zmień.