Problem z konfiguracją AP client i routera

Mam internet dostarczany drogą radiową (karta radiowa w PC i antena za oknem). Internet jest obecnie tylko na tym jednym komputerze.

Chciałbym podzielić tenże internet, również drogą radiową na 2 komputery w obrębie mojego mieszkania (laptop i jeden PC).

Zakupiłem już do tego celu Access Point Ovislink WL-5460AP,oraz router TP-link TL-WR340G

Wiem tyle że do AP muszę podłączyć antenę którą mam za oknem i ustawić go jako AP Client, a do routera podłączyć skrętką od access pointa i ustawić jako AP aby rozsiewał sygnał po mieszkaniu.

I tu zaczyna się mój problem ponieważ nie bardzo wiem jak mam skonfigurować obydwa urządzenia i komputery, chodzi mi głównie o adresy IP, bramy itd.

W chwili obecnej na komputerze który korzysta z internety posiadam adres IP przypisany ręcznie (192.168.1.24), maska 255.255.255.0, brama 192.168.1.1, i DNS-y z TPSA.

Wiem że administrator ma włączoną filtrację adresów IP, czyli w tym momencie mam do wykorzystania tylko ten jeden adres IP i chciałbym to wszystko skonfigurować bez ingerencji administratora sieci, poprostu podzielić pasmo które jest obecnie przypisane do mojego adresu IP.

Proszę o pomoc jakie adresy itp mam zastosować w AP-ku oraz routerze i później w poszczególnych komputerach.