Problem z konfiguracją dźwięku 5.1

(system) #1

Witam

Posiadam głośniki Logitech Z5500 i kartę dźwiękową Realtek AC97 (płyta MSI 6701). Moim problemem jest całkowity brak dźwięków systemowych windowsa, w programach (np gg), flashu itd... W programie Sound Effect w zakładce "Test głośnika" nie grają mi 2 przednie głośniki. w panelu sterowania mam ustawione 5.1. Jeśli zamienię miejscami wtyczki czarną z zieloną w panelu głośników i włączę Pro Logic II to wtedy w Winampie grają wszystkie głośniki, lecz nie jest to dźwięk 6 kanałowy. Co mógłbym zrobić żeby uzyskać chociaż dźwięk w windowsie?

(popula) #2

Sprawdź w Sound Effect, zakładka Wyjście S/PDIF, czy masz zaznaczone Tylko wyjście cyfrowe. Zobacz czy w Windows/Media są pliki odpowiedzialne za dźwięki systemowe.

(system) #3

W Sound Effect mam zablokowaną opcję Monitor czasu rzeczywistego wejścia S/PDIF. W polu status pisze "Odblokowanie" a poniżej Częstotliwość próbkowania: --- ; Ważność danych: ---

Mam pliki w Windows/Media. Na poprzedniej karcie (jakiś stary Sound Blaster) wszystko było ok. Przed jej odłączeniem odinstalowałem sterowniki więc z tym nie powinno być problemu.

(popula) #4

Wklej do notatnika:

zapisz plik z rozszerzeniem .reg , zmień na Wszystkie pliki. Dwuklik na utworzonym pliczku, zaakceptuj i restart kompa.

(system) #5

Zrobiłem tak jak napisałeś i niestety opcja dalej jest zablokowana. Te dwa głośniki też nie grają...

(popula) #6

Może masz coś ze sterami do karty dźwiękowej? Najlepiej pobierz nowe stery i zainstluj wg. TYCH PORAD. Stery pobierz ze strony Realtek.

(system) #7

Być może to coś ze sterownikami. Mam ściągnięte ze stronki Realteka sterowniki w wersji A4.03. Pamiętam że przy instalacji tych sterów miałem problem z ksuser.dll, ale gdzieś wyczytałem że wystarczy skopiować ten plik do system32 a pozostałe pliki które są potrzebne przy instalacji (chyba były z rozszerzeniem *.sys) anulować. Zrobie tak jak napisałeś :slight_smile:

edit:

Niestety dalej to samo co wcześniej :frowning: Może jednak są potrzebne te 3 pliki o które woła przy instalacji sterów? (ks.sys i jeszcze jakieś 2)? Tylko gdzie je znajde?

(popula) #8

Spróbuj zastosować podany przeze mnie plik w Trybie awaryjnym i z wyłączonym Przywracaniem systemu. ksuser.dll masz TU. Możesz przetestować dźwięki Narzędziem diagnostycznym DirectX, zakładka Dźwięk. (Start -->Uruchom, wpisujesz- dxdiag i OK)

(system) #9

Niestety nadal to samo. W tym narzędziu diagnostycznym jak testuję moduł DirectSound nie słyszę żadnego dźwięku. Ksuser.dll już mam.Tak wygląda to okienko:

6526c0bb91c6a16fm.jpg