Problem z konfiguracją karty telewizyjnej


(system) #1

Witam;mam w swoim kompie kartę tv,firmy pixelView.Komputer kupiłem kilka lat,używany,nigdy nie uruchomiłem tej karty choć ostatnio próbowałem.Zainstalowałem program Pixelview station ktory ma za zadanie odtwarzać tv i fm na tych kartach i podpiołem choć z trudem antene od telewizora.Uruchomiłem ten program ale nie wyswietlal się żaden kanał tylko smużenie.Domyślam się że karta może być zepsuta lub źle/nie podłączona.I tu pojawia się moję pytanie jak to sprawdzić i czy moze wiecie gdzie popełnilem bład w konfiguracji tej o to karty.Z góry dzięki za odpowiedź.


(Monczkin) #2

Popraw tytuł na konkretny i błędy. Na forum piszemy po polsku.


(XMan) #3

Szczegółowo nie mogę doradzić ponieważ mam inną kartę tj. WinFast.

Moim zdaniem Twoja karta nie jest uszkodzona tylko masz ją żle skonfigurowaną. U mnie również były takie migotania i po wyszukiwaniu kanałów pojawiły się programy. Wyszukiwanie w przypadku mojej karty trwało długo. Ponadto w opcjach trzeba ustawić z jakiej telewizji korzystasz tzn. naziemnej, kablówki czy satelitarnej. Ważna jest również prawidłowa instalacja sterowników. Nie zapomnij o kodekach. Dobre kodeki :

K-Lite Codek Pack Full :

Real Alternative :

http://www.*******.pl/program,real-alternative.html


(system) #4

Rozumiem.A jak podłączyć te Kabeli które wychodzą z karty graficznej na jednym pisze AUX a na drugim MIC a na wejsciach w karcie tv pisze audio i video? Bo wiem że je czeba podłączyć ale nie wiem jak


(XMan) #5

Na podłączaniu karty się nie znam ponieważ miałem ją zakładaną przeszło dwa lata temu przez informatyka a ja byłem wtedy ,,zielony". Ponadto masz inny typ karty i może to wyglądać inaczej. W konfiguracji sprawdż czy masz ustawianie na Pall/Secam etc. - to jest również b. ważne. Więcej już nic nie mogę podpowiedzieć.

Powodzenia. :slight_smile: