Problem z konfiguracją Mozilla Thunderbird

Gdy włączam Mozilla Thunderbird, to pokazuje mi się coś takiego

beztytuupvh.jpg

Proszę o pomoc, dzięki za odpowiedzi.

Nie wiem czy na forum dla wróżek też by Ci pomogli…

Czasami serwery poczty też odmawiają posłuszeństwa, napisz jakie masz konto i daj screen z ustawieniami konta (dane wrażliwe zamaż w programie Paint).

ale, to się dzieje od razu przy włączaniu programu.

tu macie screeny KLIK

i jest to poczta.onet.pl

Źródło: http://poczta.onet.pl/

No teraz niestety nic nie doradzę co do ustawień Thunderbirda - nie mam konta w onecie, ale wszystko wskazuje na to, że to jednak jakaś grubsza awaria serwerów:

pocztat.th.png

:slight_smile:

ale, wczoraj było wszystko ok z serwerami, a ten problem z Thunderbirda mam od przedwczoraj i dokładnie ta sama informacja

No bo z tego co widać, masz tylko jedno konto ustawione w kliencie poczty - i skoro ono nie działa, to masz info od razu. Mogło przedwczoraj “trochę” nie działać, a dzisiaj się wysypało na dobre.

Odwiedź http://mail.google.com/

P.S.

Chopie mówiłem - zamaż te obrazki …

To oznacza tyle że serwer serwer nie działa lub nie obsługuje szyfrowania TLS (może chwilowo a może całkiem to wyłączyli) a na jednym ze screenów ustawień widzę że masz ustawione STARTTLS (czyli TLS).

Zmień w tym miejscu na SSL/TLS albo na Bez Szyfrowania i sprawdź ponownie, jeśli pomoże to masz problem z głowy a jeśli nie to może jeszcze nie naprawili.

A pokazuje ci się ten komunikat od razu po uruchomieniu thunderbirda bo masz ustawione sprawdzanie poczty przy uruchomieniu więc ci sprawdza.

Dokładnie tak - tu jest błąd w ustawieniach (2 obrazek). Wyłącz szyfrowanie i będzie OK.

PS. Serwery Onetu w Krakowie zostały zalane, nic nie piszą o serwerach pocztowych, ale kto wie…

napisałem, że od razu przy uruchomieniu

zmieniłem w bezpieczeństwie połączenia na SSL/TLS i pokazuje mi się to:

beztytuuzu.jpg

i jak zmieniam na bez szyfrowania, to to samo

i wprowadzam to hasło i im ciągle nie pasuje, a hasło jest na 1000% dobre

superbike08 , nazwij temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Zapoznaj się z zasadami pisania na forum. viewtopic.php?f=5&t=394978

To prawdopodobnie nadal serwer im nie działa - nie zweryfikuję tego bo nie mam u nich konta.

Jeszcze sprawdź z włączonym i z wyłączonym bezpiecznym uwierzytelnianiem ale to raczej wina serwera.

Oczywiście zakładam że system masz dobrze skonfigurowany, działające DNSy i żaden firewall nie blokuje thunderbirdowi dostępu do neta.

nie, nie już działa !!