Problem z konfiguracja netu w xp

tak jak w temacie pytalem pare dni temu o kompa i jusz stoi u mnie w domu. problem mam z netem lacze sie przez stalke z kablowki. kompa odebralem z zainstalowanym systemem Win XP i mam problem z kreatorem polaczenia internetowego zada zebym podal mu numer lini telefonicznej z jakiej sie lacze a przecierz mam stalke nie wiem jak dojsc do tego. pomocy !!

musisz ustawic protokół neta -wchodzisz w otoczenie sieciowe - włąsciwosci - protokól internetowy - klikasz i w poszczegolne pola wpisujesz swoje dane IP Brame DND Wns i zapisujesz ( wczesniej ) Moj komp - własciwosci - nazwa komputera - tam wpisujesz do jakiej grupy nalerzysz np “HOME” i wpisujesz nazwe komputera : Kuba : pod jaka jesteś w sieci i zapisujesz to OK nastepnie panel sterowania - obcje internetowe - u samej gory wpisujesz strone startowa nap : http//www.onet.pl i zapisujesz i robisz restrta kompa jezeli wszystko sie zgadza to powinno zadziałac

a skad wezme te wszystkie dane ??

od administratora i masz je najprawdopodobnie na umowie ktora podpisałes - jezeli twoj operator uzywa dynamicznego IP uzyj kreatora ustawien

oki dzieku pokombinuje

ludziska jak jeszcze ktos ma jakies propozycje to prosze :slight_smile:

Jak sie łaczysz, przez modem i USB czy karte sieciową.

http://www.banita.pl/konf/konfiguracja.html konfigurowanie

a tak na marginesie to zawsze bynajmniej w Olsztynie z kablówki sami przychodzą pierwszą instalcje i uruchomienie robia sami :slight_smile:

przez sieciowke i stalka z kablowki kombinowalem ale nic z tego :frowning: na poczatku u mnie tesh byli i konfigurowali ale teraz jak mam xp to jakies dziwne problemy a na stary kompie net chodzi :slight_smile: tylko na nowym nie :frowning: siecowki w kompach dokladnie takie same realtek

Net z kablówki ma to do siebie, że jeśli zmienisz kartę sieciową czyli adres MAC :slight_smile: będziesz miał połączenie po wyłączeniu modemu na około 4 godziny (to chyba standard u dostawców Neta z kablówki :P).

Czas resetu adresu MAC admin ustala sam, może go zmniejszyć lub zwiększyć.

Podpinając nowego kompa, podpiąłeś nową kartę sieciową z nowym adresem MAC, więc by nie czekać na zresetowanie adresu MAC, musisz zadzwonić do admina i podać mu nowy adres by mógł go przypisać, jeśli nie, to wyłącz modem na 4 godziny i połączysz się z nowego kompa ale gdy na serwerze adres MAC zostanie przypisany z nowego kompa to ze starego już nie uzyskasz połączenia.

Ale równie dobrze możesz zamienić karty sieciowe, przerzuć kartę sieciową ze starego kompa do nowego i będziesz miał Neta od razu :):slight_smile:

Pozdrawiam :okulary:

WIELKIE DZIEKI pomoglo od razu wszystko sie polaczylo :wink: suuper :slight_smile: jescze raz BIG thnx ps. mala propozycja moze dodac to do sprawdzonych porad :slight_smile: w sumie taki maly szczegol a nikt mi za bardzo nie potrafil pomoc kazdy myslal ze cos zle robie w ustawieniach polaczenia a jak sie okazalo po zmianie sieciowki robilem dokladnie tak samo jak wczesniej i wszystko jest oki