Problem z konfiguracją radia internetowego

Witam mam problem mianowicie po skonfigurowaniu na podstawie filmiku shoutcastera i wpisaniu w winampie ip i hasla. Wyskakuje mi status not coneced.

dddag4.th.jpg

Prosze o pomoc może coś źle skonfigurowałem albo nie te aplikacje ściągnąłem nie mam pojęcia.

Może ktoś zechciał by pomóc na gg : 8725974 z góry dziekuje.

Ten adres IP (89.229…) to IP komputera na którym jest zainstalowany Shoutcast i jednocześnie Winamp. którym chcesz odsłuchiwać?. jesli tak, to zmień adres rozgłaszania Shoutcasta (output address) na localhost (127.0.0.1). To do testów, bo rozumiem że robienie radia samemu sobie, na jednym komputerze to takie trochę bez sensu jest. Sztuka dla sztuki :smiley:

Jeżeli chcesz udostępnić strumień “całemu światu”, to:

  • upewnij się, że firewall wypuszcza Shoutcasta na świat

  • jeśli to 89.229… to adres routera, a Ty jesteś “zanim” w jakiejś siecii lokalnej (Twój komputer ma adres typu 192.168…) upewnij się, ze na tymże routerze są przekierowane porty. Acha, Routery też czasami (a nawet bardzo często) pełnią rolę firewalla.

Dodane 21.01.2009 (Śr) 17:01

  1. Forum pewnie złączy mi poprzedniego posta z tym co piszę teraz, ale trudno…

  2. To co poniżej to odpowiedź na PW, jakie dostałem. Wiem, że to nieładnie upubliczniać prywatną korespondencję ;-), ale… szkoda, żeby z tej dyskusji nie miał szansy skorzystać już nikt inny. Przecież do tego służy forum :slight_smile:

No to teraz sprawdź kolejno to co napisałem dalej. Czyli firewall/zapora, ta zainstalowana/uruchomiona na komputerze. Potem ustawienia routera. Sprawdź w dokumentacji/pomocy Shoutcasta jakie porty powinny być otwarte, żeby poprawnie działał. O kolejnym kroku też już wspomniałem. Jeżeli jesteś w sieci lokalnej (niestety kompletnie nic nie piszesz o konfiguracji sieci z jakiej korzystasz), router musi przekierowywać połączenia ze świata na port ShoutCasta z adresu 89.229. … na adres Twojego komputera (pewnie jakieś 192.168. …). Przy odrobinie szczęścia, instrukcje jak przekierować port w konkretnym modelu routera znajdziesz na tej stronie -> http://portforward.com/routers.htm

P.S. Naprawdę podaj konfigurację Twojej sieci. Bo być może piszę te elaboraty całkiem niepotrzebnie :slight_smile: