Problem z konfiguracja routera ASUS RT-N10U


(Piotr Niszkiewicz) #1

Witam,

 

nie umiem rozwiązać pewnego problemu. Otóż mam taką sytuację: posiadam router asus rt-n10u i chciałbym przez niego łączyć się z internetem. Moim dostawcą internetu jest t-mobile. Karta sim włożona jest do modemu Huawei E3276. Komputer łączy się z routerem ale pisze, że jest brak dostępu do internetu. Wchodzę więc do ustawień za pomocą adresu 192.168.1.1 i chce ręcznie skonfigurować internet tylko, że na liście z konfiguracjami nie ma mojego operatora tylko jest ERA. Próbowałem to wybrać ale nie ma pozytywnego efektu. Dodam jeszcze, że wcześniej miałem internet z orange i wszystko działało. Do tego stopnia, że jak przełożyłem karty sim to nie musiałem nic konfigurować i internet działał. Wyżej opisany problem pojawił się gdy wyciągnąłem wtyczkę z zasilania, bo chciałem ją inaczej w listwie zasilającej ulokować.
 

Z góry dziękuję za pomoc


(Longhorn2009) #2

Możesz wgrać najnowsze firmware 3.0.0.4.376.3754 jeśli masz starszą wersje. Instrukcja konfiguracji modemu 3g jest na stronie 34 manuala http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/wireless/RT-N10U/PL7656_RT_N10U_Manual_Polish.pdf  Jako apn wpisz internet, numer dostępowy *99***1#, hasło i login puste.


(Piotr Niszkiewicz) #3

Zrobiłem tak jak powiedziałeś. Wgrałem najnowsze dostępne firmware. Pojawiło się na liście T-mobile. Wybrałem. Wpisałem tak jak poleciłeś ale niestety nic nie dało. Znalazłem na stronie T-mobile: http://www.t-mobile.pl/pl/dlaciebie/obsluga-klienta/informacje-i-pomoc/internet-mobilny/nie-dziala-mi-internet-co-moge-zrobic , że numer dostępowy mają *99# i tak też spróbowałem, lecz niestety bez pozytywnego skutku.
Wie ktoś może jaka jeszcze może być przyczyna problemu?


(Longhorn2009) #4

A gdy podłączasz sam modem do komputera internet działa?


(Piotr Niszkiewicz) #5

Sam modem w komputerze działa, tak samo router działa na kablu Ethernet.

Nie wiem czy problemem może być to, że modem początkowo zostal dostarczony z internetem z sieci Plus i ma tam narysowane logo Plusa. Tylko, że przez ostatnie dwa lata działał bez problemowo na sieci Orange.


(Kirky) #6

Ten modem nie jest oficjalnie kompatybilny z routerem Asusa, możesz je oczywiście połączyć, ale do routera trzeba będzie wgrać alternatywne oprogramowanie, tu został poruszony ten problem może jakoś uda Ci się go rozwiązać tak żeby móc używać tego Huawei: https://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=15811#post_119700